Úbytek váhy, flexibilita, zdravá střeva a zářící pleť. Ne, žádný zázrak z nebes, ale prastarý fermentovaný lék, který skutečně funguje. Jablečný ocet (apple cider vinegar) navíc stojí zlomek toho, co jiné superpotraviny (máme na mysli chia semínka nebo quinou). Můžete ho použít na kůži, do zálivky na salát i jako čistící elixír. Zde je 10 ozkoušených a pravdivých tipů, proč zapojit jablečný ocet do vašeho každodenního života.

  1. Skvěle pomáhá při hubnutí. Dávka jablečného octa, může potlačit chuť k jídlu a stimuluje geny, které pomáhají spalovat tuk.
  2. Vyrovnává pH v těle, což může vést ke zvýšení energie, posílení imunity a zrychlení metabolismu.
  3. Zabiják špatného dechu. Kyselina octová, obsažená v jablečném octu, je antibakteriální a ničí choroboplodné zárodky, které způsobují zápach z úst.
  4. Čistí akné. Antimikrobiální a protizánětlivé vlastnosti jablečného octa mohou sloužit na čištění akné i u nejcitlivější pokožky.
  5. Hojí psoriázu. Protizánětlivě působí i na lupénku.
  6. Dodává vlasům lesk. Šetrně odstraňuje maz z vlasů, které jsou pak po aplikaci mnohem lesklejší a vitálnější.
  7. Vyrovnává hladinu cukru v krvi. Při pití jablečného octa byl prokázán pokles hladiny cukru v krvi stejně jako při použití současných medikamentů.
  8. Nohy jako v bavlnce. Kromě toho, že ničí bakterie a plísně, které způsobují zápach nohou, ocet změkčuje a zklidňuje otlaky a mozoly.
  9. Zlepšuje trávení. Zařazení fermentovaných potravin, jakou jablečný ocet je, do jídelníčku, má pozitivní vliv na tvorbu dobrých střevních bakterií.
  10. Trocha zmůže mnoho. Super kyselé potraviny nejsou v neředěné formě dobré pro zuby a jícen. Proto před konzumací jablečný ocet řízněte vodou. Stačí lžíce na 250 ml vody.

Tento a další super články najdete na www.yogasmoga.com. Díky za inspiraci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.