Slovo BISTRO vzniklo v Paříži. Říká to Wikipedie a dodává, že původně to byly malé podniky, ve kterých se servírovala prostá jídla za rozumné ceny. Jedinečnost každého bistra spočívala v domácí kuchyni i rodinné atmosféře. Deklarovaná útulnost i pořádné jídlo vycházely z původní předlohy pro bistro. Tehdy se běžně pronajímaly pokoje i se stravou a kuchyně paní domácí, kvůli navýšení denního příjmu, bývala otevřena i veřejnosti.

Během posledních několika měsíců vypukla v Praze doslova bistrománie. Koncepty nových jednoduchých a rychlých občerstvení plní pražské uličky, každou chvilku se vyloupne někdo nový.  Vedle Bistra 19, Bistra 8, Dish fine burger bistra, Bistra Santinka a dalších se před nedávnem zjevilo bistro Sisters a Sweet & Pepper Days.

Sweet & Pepper DAYS
Denní bistro Sweet & Pepper DAYS je prvotřídní domácí fast food s rodinnou atmosférou a individuálním přístupem. Sweet & Pepper DAYS v Anglické 19 na Vinohradech dává pojmu fast food novou dimenzi. Zákaznici zde najdou mimořádně přívětivou rodinnou atmosféru a především poctivou domácí stravu – jídla do ruky či na vidličku: vaječné snídaně, polévky, sendviče, burgery, hot dogy, pasty a mnoho dalších sladkých i slaných dobrot, jak ostatně předznamenává název bistra. Zakoupené pokrmy je možné sníst přímo v bistru nebo jednoduše odnést s sebou v recyklovatelných krabičkách.

Denní nabídka jídel se nedrží striktně jednoho stylu či stejných chutí, ale inspiruje se pokaždé jinou kuchyní, takže jeden týden si můžete dopřát tu ‚nejitalštější‘ pastu, druhý týden pro změnu český domácí chleba s pečenou husou a hořčicí a další týden třeba zdejší vyhlášený americký chilli hot dog. Stejně pestrý a neodolatelný je i sortiment sladkých delikates, třeba bezlepkový hruškovo-čokoládový koláč, čokoládová bábovka z podmáslí, prezidentská bábovka podle prababiččina receptu, tvarohové řezy nebo pravé domácí buchty… Vše z prvotřídních, čerstvých surovin. Vše je 100% domácí, kvalitní, neotřelé a rustikální. A také eklektické. Napříč několika styly tady kombinují nejen jídlo – v interiéru se příjemně mísí severský moderní design s vintage antique kousky.

Bistro Sweet & Pepper DAYS je sen jedné malé rodiny plné nadšenců do dobrého a kvalitního jídla, jenž se pomalu stává skutečností. „Myšlenka, jaké by to asi bylo, mít místo, kde bychom mohli s podobně naladěnými lidmi sdílet naši ideu, jak se dobře najíst a užít si svůj den naplno, nás napadala vždy ve chvílích, kdy jsme pořádali naše rodinné oslavy. Ty se vždy točily hlavně kolem toho, co dobrého si tentokrát na náš velký stůl připravíme. A tak vznikala různá tematická menu. Laťku jsme si stavěli výš a výš a touha mít svoje vlastní bistro, byla čím dál větší, až jednoho dne padlo rozhodnutí opustit naše manažerské pozice ve firmách a jít s nadšením do toho,“ rekapituluje okolnosti vzniku Bistra Sweet & Pepper DAYS autorka celého konceptu Veronika Loudinová a dodává: „Naše vize je do světa české gastronomie přinést tak trochu něco jiného. Chceme být originální, ale ne za každou cenu, chceme, aby lidem u nás bylo dobře, odcházeli spokojení s dobrou náladou a s naší orazítkovanou krabičkou 100 % recyklovatelnou plnou našich domácích dobrot!“

Sweet & Pepper Days
Anglická 19
Praha 2
www.facebook.com/SweetPepperDays
PO-ÚT: 9:00 –19:00
ST-PÁ: 9:00 – 22:00
SO: 9:30 –22:00

sp_2

sp_3

Sisters
Sisters je útulné rodinné bistro, kde koupíte kultovní české občerstvení – chlebíčky – v moderní podobě. Kromě nich také polévky, ale hlavně skvělé kváskové chleby, z nichž se tu chlebíčky připravují. Konečně rychlé občerstvení, po jakém všichni toužíme – vzniklé z tradice, plné chuti a kvalitních surovin. Bistro vzniklo v právě přestavované pasáži v Dlouhé, která se co nevidět promění v Gourmet pasáž Dlouhá. Zde má být, kromě popisovaného bistra Sisters i řeznictví Ambiente Amaso a jejich nový vinný koncept Bokovka.

Za Ségrama stojí v Hana Michopulu, známá propagátorka farmářských trhů. Interiér bistra je jednoduchý a zářící novotou. Vévodí mu nablýskaná vitrína, kde si můžete prohlédnout velký výběr chlebíčků, pohybujících se od 18 Kč do asi 49 Kč. V nabídce jsou různé domácí sladkosti a od příštího týdne i polévka.

Bistro Sisters je prostě koncept, který na českém a pražském trhu chyběl. Díky za něj!

Bistro Sisters
Dlouhá 39
Praha 1
www.facebook.com/BistroSisters
PO-PÁ: 9:00 – 18:00

sis_1

Leave a Reply

Your email address will not be published.