Švýcarský designér Yves Béhar přišel jako vždy s originálním návrhem. Jmenuje se Briggo Coffee Haus a je to hodně vymazlený, smartphonem ovladatelný automat na kávu. Yves si položil otázku, co vlastně nutí lidi stoupnout si do fronty na svůj oblíbený kofeinový nápoj. Je to nepřekonatelná chuť a pocit, že budou pít kávu tak, jak ji mají rádi. Yves se svým studiem Fuseproject ( web) zapracovali na myšlence, jak však posunout tento požitek z kávy zase o něco dál. Vymysleli technologii, která vám umožní objednat si kávu na dálku a pak jen přijít k hotovému a rychle a pohodně se obsoužit.

Technologie hraje důležitou roli ve schopnostech Brigga. Musí být schopen zákazníkovi opakovaně a rychle podat vysoce kvalitní nápoj. Důležitá je i konstrukce. Briggo musí být cíl nikoliv věc, a proto jej Yves navrhl tak, aby automat vypadal a voněl jako v opravdová kavárna. Celý systém Briggo Coffee Hausu je maximálně vytuněn. Přípravu kávy si můžete třeba dopředu naplánovat nebo si můžete také objednat různé přísady. Pak už stačí jen propojit kiosek s webem a smartphonem s aplikací a…take away!

www.briggo.com
www.facebook.com/DrinkBriggo

Yves Béhar
Renomovaný švýcarský designér, podnikatel a zastánce udržitelnosti. Je zakadetelm společnosti Fuseproject a art director v technologické společnosti Jawbones ( web). Mezi jeho přední klienty se řadí značky Herman Miller, PUMA, MINI, See Better to Learn Better, General Electric, Swarovski, Samsung, Jimmyjane nebo Prada.

brigo_3

brigo_1

brigo_4

brigo_5

One Response

  1. MichaelaNo

    To vypadá fakt dobře! Musím říct, že při automatu na kávu se mi vybaví starý školní automat, na kterém byly zaškratné Československé koruny. Ale tohle vypadá fakt stylově a to, že se dá ovládat přes smartphone tomu dodává takovou zvláštní šťávu :)

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.