Jistě, že přemýšlíte o tom, co jíte, ale nezabírá vám to občas příliš mnoho času?
Program Vím, co jím by vám vše mohl na příště trošku urychlit a zjednodušit. Odborníci Světové zdravotnické organizace a Organizace OSN pro výživu a zemědělství začali totiž lepit štítek Vím, co jím na potraviny, které prověřili a schválili jako nutričně vyvážené a vhodné pro zdravý životní styl.

Jde o program, který umožňuje spotřebitelům lepší orientaci v nabídce potravin. Odborníci hledají potraviny, jejichž nadměrná konzumace zvyšuje riziko civilizačních chorob a snaží se zvýšit povědomí veřejnosti o obsahu potravin a zároveň motivovat zákazníky obchodů k tomu, aby kupovali výrobky odpovídající parametrům zdravé výživy. Kritéria jsou jasně a přesně stanovena a založena na vědecky podložených kritériích.

Vhodné potraviny odlišují a označují jednoduše tak, že na jejich obal lepí logo Vím, co jím. Zákazník se tak může při nákupu jednoduše a rychle rozhodnout pro nutričně vyváženou a zdravou potravinu.

Pro zákazníka je tedy logo jakýmsi pomocníkem nákupu, pro výrobce pak může být nástrojem podpory prodeje, jakýmsi impulsem pro inovace výrobků a možností, jak zákazníky informovat o produktech s výhodnějším nutričním složením. Logo používají nejen pro balené i nebalené potraviny a nápoje, ale také pro receptury pokrmů, pro restaurační a cateringové provozy a třeba i pro školní jídelny.

Celý projekt ale není jen o polepování potravin. Projekt Vím, co jím se snaží povědomí o stravování celkově rozšířit a odpovídat na důležitá témata a problémy. Minulý týden například proběhl workshop zaměřený na vhodnou stravu a pohyb při sedavém zaměstnání.
Tímto tématem se začínají mimochodem konečně také zabývat samotná výrobci nábytku, kteří se snaží myslet na možnosti kanceláře nejen jako strohého pracovního prostoru, ale nabízejí produkty a možnosti zohledňující potřebu pohybu a komunikace zaměstnanců.
Díky těmto jednotlivým projektům se tak myšlení na zdravý životní styl dostává i do dříve zavřených prostor a myslí.

Více na www.vimcojim.cz a www.livingoffice.cz

Choices_Tzech_Outline

Leave a Reply

Your email address will not be published.