Zdravý domov začíná právě teď. Od Electroluxu
Světově známá designová soutěž, do jejíhož loňského kola se zapojilo více než 1700 konceptů ze 60 zemí, nyní představuje téma pro rok 2014. Letos tedy: zdraví a udržitelnost v tématu nazvaném Vytváříme zdravý domov.

Electrolux Design Lab je studentská soutěž pro mladé designéry, s hlavní cenou v podobě šestiměsíční placené stáže. Možná si vzpomenete, že před deseti lety – kdy se v médiích slovo design objevovalo velmi zřídka – vyhrál druhé místo Kryštof Nosál, tehdejší student pražské VŠUP. Ten za spolupráce Jana Čapka navrhl Washmana, tedy pračku pro muže (prohlédněte si projekt tady).

Letošní téma ‚Vytváříme zdravý domov‘ uvozuje řada otázek: Jak vést v budoucnu kvalitní život? Jak vytvořit příjemné místo k životu a jak se starat o sebe i své blízké? Odpovědi na tyto otázky by měly být kreativní, udržitelné a pro uživatele co nejjednodušší.

V podstatě ideová soutěž by měla přinést neotřelé nápady a smělé vize, určené především pro městské žití. “Život ve městě s sebou přináší stále více výzev, a právě proto chceme, aby se naše domovy staly místem relaxace a klidu. Electrolux Design Lab je jednou z cest, jak podněcovat inovace. Těšíme se, že se u nás v roce 2014 sejdou náměty, které pomohou pozitivně utvářet budoucí každodenní život lidí s důrazem na zdravý a udržitelný životní styl,“ komentuje toto zadání Stefano Marzano, ředitel pro design společnosti Electrolux.

Soutěž hledá náměty na výrobky, doplňky, spotřební zboží a služby ve třech oblastech: Potěšení z vaření, Péče o látky a Čištění vzduchu. Do soutěže se lze zapojit velmi snadno: každý účastník zašle náčrt svého konceptu spolu s jeho popisem včetně přínosu pro uživatele. Příspěvky do soutěže je možné zasílat od 1. března až do data uzávěrky 6. dubna 2014. Více o soutěži i jejím zadání naleznete na webové stránce Design Lab.

Nejlepší příspěvky budou zveřejněny na webových stránkách Design Lab a díky jejich propagaci prostřednictvím sociálních sítí získají studenti příležitost ukázat se publiku po celém světě. Rozdělení soutěže na několik kol dává studentům příležitost své koncepty dále rozvíjet, mohou zasílat a sdílet novinky, psát svůj blog o vývoji konceptu a během vyhodnocování také získávat zpětnou vazbu od profesionálů z Electrolux. Vítěze soutěže zvolí porota mezinárodně uznávaných odborníků. Takže myš anebo tužku do ruky a pak go to: www.electroluxdesignlab.com. Přidat se můžete i na facebook.com/ElectroluxAppliances

Ceny pro vítěze
Electrolux Design Lab dává mladým designérům možnost předvést světu jejich práce. Za dobu své existence přivedla řadu soutěžících k profesním a obchodním příležitostem. Polovina výherců předchozích ročníků pokračuje v práci pro Electrolux i po skončení stáže. První cenou v soutěži je půlroční hrazená stáž v globálním designovém centru Electroluxu a částka 5000 euro. Druhý v pořadí získá 3000 euro a třetí 2000 euro. Vítěz volby veřejnosti, který vzejde z onlinového hlasování, bude oceněn částkou 1000 euro.

Vypisovatel
Společnost Electrolux je největším světovým výrobcem domácích a profesionálních spotřebičů. Působí na více než 150 světových trzích, kde ročně prodá přes 40 milionů výrobků. Společnost se zaměřuje na vývoj novinek vyznačujících se důmyslným designem založeným na rozsáhlých znalostech zákazníka. Díky tomu je schopna uspokojit skutečné potřeby zákazníků a profesionálů. Mezi výrobky společnosti Electrolux patří chladničky, myčky, pračky, vysavače, sporáky, klimatizace a malé spotřebiče, například vysavače, renomovaných značek jako jsou Electrolux, AEG, Eureka a Frigidaire. V roce 2012 dosáhl prodej společnosti Electrolux hodnoty 110 mld. SEK a společnost zaměstnávala 61 000 zaměstnanců. Pro více informací: www.group.electrolux.com

S použitím podkladů firmy Electrolux od DesignPilota.

Poster_DesignLab_2014_A3_CZ_elektr

Leave a Reply

Your email address will not be published.