Od čtvrtka 1. do neděle 4. září se na náměstí Republiky v Praze uskuteční Festival středomořských chutí a vůní, který představí speciality z Francie, Španělska, Itálie, Řecka, Portugalska a také Korsiky.

Tento festival má v Praze tradici již od roku 2008 a stejně jako v minulých letech i letos čekají návštěvníky této kulinářské akce delikatesy z celé oblasti Středozemního moře. Navíc letošní novinkou bude i dotek balkánské kuchyně a také osvěžující koktejly z růžového vína.

Dny se nám pomalu krátí, z dovolené zůstaly hezké vzpomínky a my ještě nemáme chuť přestat. Ještě chvíli si připomeňme to opravdové slunné léto, kdy se tak nějak nikam nespěchá. Uvolněná atmosféra, plážová lehátka, slunečníky, jídla plná chutí a vůní a živá hudba – to vše na vás opět čeká!,” uvedl ředitel pořádající agentury KAZAK Communication Thomas Bouton.

Festival bude probíhat denně od 10:00 do 20:00, kdy budou otevřeny stánky s rozmanitou nabídkou vín, Champagne, paštik, šunek, kvalitních sýrů, olivových olejů, zmrzlin či mořských plodů. Kromě gurmánského zážitku čeká návštěvníky také zážitek kulturní – denně je připraven hudební program ve znamení jazzu, swingu a latinsko-americké hudby – vystoupí zde například Pragason, Santiago Ferreira nebo ANNIMA: Brazilian Fusion. Kromě hudebních vystoupení je na programu vůbec poprvé také vystoupení v podobě Stand-up comedy – na podiu vystoupí sám Tigran Hovakimyan, který má od září svůj pořad na TV Prima.

Více informací o akci včetně představení jednotlivých vystavujících naleznete na webu www.stredomorsky-aperitiv.cz nebo na facebookových stránkách Mediterranean Market a Středomořský trh.

O Festivalu středomořských chutí a vůní
Tradice středomořského festivalu chutí a vůní sahají do roku 2008, kdy proběhl jeho první ročník (tehdy ještě pod názvem Festival francouzských chutí a vůní). Akce si klade za cíl představit unikátní kulinářské produkty Středomoří a jejich dovozce českým spotřebitelům. Festival pořádá společnost KAZAK Communication s.r.o.

Seznam vystavovatelů
Anna Parma – čerstvé těstoviny od italského šéfkuchaře
Atelier Red & Wine – korsické speciality
BiBoViNo –  francouzská vína v moderních obalech BiB (bag-in-box)
D&G – francouzská vína
Food Story – široký sortiment španělských delikates, paella, výběr piv a salátů
Fransýr – francouzské sýry
Georges Thiol – francouzské rodinné uzenářství
Klobáskárna – francouzské sušené klobásky a šunky
Languedoc – specialista na vína jihofrancouzská vína a vína z malých rodinných vinařství
Olympia delikatesy – řecké delikatesy a vína,
Pekařství PAUL – francouzské pekařství s více než 126letou tradicí
Petite France – francouzská pekárna
Tuscany Taste – přímý dovozce sýrů, uzenin, vína, kávy a jiných specialit od malých výrobců z Toskánska
Víno Hruška – výběr vín z Itálie, Španělska a Francie
VINS+ – francouzská vína přímo od vinařů
Votre Plaisir – francouzské dezerty, quiche, macarons, tartelettes

Hoď koment na plotnu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.