Konečně jsme se přes předkrm, hlavní chod a dezert projedli k tomu, čím naše filmové menu spláchnout, respektive, čím jej zapít. A vybrali jsme ty nejlepší archivní kousky…

Dobrý ročník
Ostřílený a nemilosrdný businessman Russell Crow přijíždí na jih Francie, aby se vypořádal s dědictvím po svém strýčkovi – vile a trochou přilehlých vinic. Ve staré vile se mu začnou vracet vzpomínky na šťastné dětství a díky vínu a Marion Cotillard začne přehodnocovat svůj životní postoj. Děj je trochu předvídatelný, ale atmosféra zanedbané vily a francouzského venkova je nesmírně příjemná. Hrdinové jsou sympatičtí a víno teče proudem.

Naše hodnocení
AJ: ****
KO: ***
DP: ***

Bokovka
I v Bokovce se hodně pije, hrdinové ale sympatičtí rozhodně nejsou. Přesto s nimi můžete strávit příjemné dvě hodinky, kdy budete sledovat, jak se na originální rozlučce se svobodou propíjí kalifornskými víny a vedou u toho dlouhé diskuze o pinotu. Paul Giamatti jako životem nenadšený spisovatel předvádí svůj vrcholný výkon. Dialogy jsou přirozené a Oscar za scénář je v případě Bokovky zasloužený.

Naše hodnocení
AJ: ***
KO: **
DP: ***

Leave a Reply

Your email address will not be published.