Předkrm a hlavní chod z našeho filmového menu už máme za sebou a je tu čas na dezert. V obou případech Johnny Depp a čokoláda…

Čokoláda
Je čas na dezert. Naservíruje vám ho krásná Juliette Binoche, která si v roli čokoládové kouzelnice Vianne Rocher otevře chocolaterii v malém francouzském městečku. Děj se odehrává na konci 50. let a konzervativní obyvatelé vesnice vidí neprovdanou matku a její čokoládové dobroty jako ztělesnění hříchu a pokušení. Postupem času ale zjišťují, co všechno jim Vianne a její čokoláda přináší. Když se na scéně objeví ještě Johnny Depp, je opravdu na co koukat. Z čokoládových kreací se vám budou sbíhat sliny, příběh je romantický, ale nepřeslazený.

Naše hodnocení
AJ: ****
KO: ***
DP: ***

Karlík a továrna na čokoládu
Johnny Depp podruhé, tentokrát jako excentrický majitel čokoládovny Willy Wonka. Karlík a další čtyři děti vyhrají v soutěži výlet do Wonkovy čokoládovny a začíná snový výlet do světa plného barevných cukrovinek, kde se můžete plavit po čokoládové řece a zazpívat si s Umpa-lumpy písničku. Tyhle vizuální orgie z dílny Tima Burtona jsou natočené podle předlohy Roalda Dahla. Je tu boží hudba od Dannyho Elfmana, skvělé obsazení dokonce i v dětských rolí, nenucený humor i poselství o významu rodiny. A celé dohromady je to krása.

Naše hodnocení
AJ: *****
KO: ***** (plus jedna * pro štěstí)
DP: *****

Leave a Reply

Your email address will not be published.