Křupavé pivní těstíčko a v něm jemné rybí maso. K tomu pořádná hromada hranolků politá štiplavým octem a porce hráškového pyré. Za touhle dobrotou se nemusíte vypravovat do Británie, i v Praze jsou místa, kde ji zvládají na výbornou. Dejte si ji v letošním deštivém květnu na jednom z těchto tří míst a můžete si na chvilku připadat jako v Londýně.

Fish & Chips
Dlouhá 21, Praha 1
www.fishandchipsprague.cz

V téhle restauraci si můžete se svou objednávkou opravdu vyhrát. Ryb mají pět druhů, těstíčko můžete mít pivní nebo bylinkové a nabídka omáček je pořádně široká. K fish and chips doporučuju vinohradské pivo Two Tales. Navíc si z téhle restaurace můžete nechat jídlo dovézt domů.

Ryby & Chips
Myslíkova 18, Praha 2
www.rybyandchips.cz

Nedaleko Národní třídy najdete autentické fish and chips bistro. Na prostředí tu moc nedají, ale to na autenticitě jen přidává. Fish & chips si tu dáte za velmi sympatické ceny. Můžete si vybrat ze dvou druhů ryb a dvou velikostí menu. Hranolky jsou neochucené – na stolcích najdete sůl a ocet a s dochucováním se můžete vyřádit dle libosti.

Mistral Café
Valentinská 11, Praha 1
www.mistralcafe.cz

V místě, kde se předražené restaurace přetahují o turisty, najdete tenhle příjemný podnik s podařeným interiérem a skvělou domácí limonádou. Fish and chips tu dostanete stylově v papíře. Kromě vynikajících hranolek se můžete těšit na výbornou domácí pepřovou majonézu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.