S nadcházejícím jarem se opět roztrhl pestrý a naditý foodfestivalový pytel, ze kterého se sype jedna zajímavá akce za druhou. Snažíme se jako sítem zachytit ‚the best of‘ v našem novém Kalendáři, který pro vás v těchto dnech zdokonalujeme, a který vám do budoucna bude sloužit jako online průvodce tím, co se kde (nejen) pod širým nebem uvaří. V průběhu května jsme již mohli ochutnat nejlepší sýrové dorty na Prague Cheesecake festivalu, okusit chuť čerstvě sklizeného šparglu na Chřestových slavnostech nebo sledovat ty nejlepší šéfkuchaře na FRESH festivalu v Plzni.
Abychom vás dobře připravili na budoucí měsíc, vybrali jsme pro vás pár tipů, kam za skvělým skvělým jídlem a pitím vyrazit. Důležitým faktem je, že se hned první akce, na kterou vás pozveme, budeme účastnit…

FRESH Festival Praha

Velká kulinářská show FRESH Festival Praha odehraje od soboty 6. do neděle 7. června 2015, hlavní program se uskuteční v Letenských sadech na pražské Letné. Festival letos slibuje jedinečné gastronomické zážitky a také celou řadu osobností spojených se špičkovým jídlem. Přijďte se podívat na skvělé kuchařské show a naučte se vařit s nejlepšími kuchaři České republiky, kteří přímo z pódia budou vést kulinářské workshopy. Těšit se můžete na Zdeňka Pohlreicha, Marcela Ihnačáka nebo Jiřího Štifta, kterého jsme měli čest poznat osobně při ThinkFood návštěvě. Chybět nebude ani Roman Paulus, Ivan Vodochodský, Riccardo Lucque či expert na molekulární kuchyni a extrémní catering Petr Koukolíček. FRESH Festival bude mít i druhé podium, na kterém se v metropoli představí také Veronika Koko Kokešová, Karolína z TV Prima, Markéta Hrubešová, Petr Havlíček. V neposlední řadě tu dostane slovo také Katka Obrazová, autorka blogu ThinkFood.cz. Na Whirlpool workshop stage ji můžete vidět vařit live od 18:00 do 18:30. Přijďte ji podpořit!

Více o programu a vstupném na www.festival.fresh.iprima.cz

Praha pije víno!

Druhý ročník festivalu PRAHA PIJE VÍNO / PRAGUE DRINKS WINE, který proběhne 6. a 7. června v areálu Trojského zámku, je jedinečným setkáním více než sedmdesáti vinařů z celé střední Evropy s vámi – milovníky kvalitních, originálních vín. Festival PRAHA PIJE VÍNO navazuje na podobná setkání vinařů z bývalé Habsburské monarchie, která se konala až do vypuknutí první světové války.
V prostorném šternberském vinném sklepení Trojského zámku budete mít možnost během dvou dnů ochutnat téměř 400 vzorků vín z menších rodinných vinařství, která reprezentují řadu vinařských regionů Rakouska, Maďarska, Slovinska, Slovenska či Itálie. Chybět pochopitelně nebudou ani vinaři z Moravy. V zámeckém areálu tvořeném nádherným parkem najdete rovněž stánky s jídlem, delikatesami, kávou či čajem, které zajišťují naši špičkoví partneři.
Pro milovníky vína, kteří mají děti, je připraven krásný dětský koutek s profesionálními chůvami.

www.praguedrinkswine.cz

Apetit Piknik

V sobotu 20. června si vychutnáme už 5. kulinární trh časopisu Apetit. Letos se po čtyřech letech přesune z Karlína do vinohradského parku Grébovka.

Co je na pikniku nejlepší? Absolutní volnost. Můžete s sebou vzít děti i pejsky, jíst, pít, tančit a bavit se nebo se válet na dece v trávě a odpočívat. Nezapomeňte přijít s prázdným piknikovým košem – o jídlo i pití se postarají piknikový kulináři a prodejci. Letošní novinkou je, že jako houby po dešti vyrostou v parku Grébovka pop-up restaurace, které nasytí všechny naše smysly.

Speciálně pro 5. Apetit piknik uvaří týmy těchto podniků:

  • Aureole Fusion Restaurant & Lounge
  • Las Adelitas
  • SaSaZu
  • La Bottega Gastronomica
  • Restaurace Na Kopci
  • Yamato

Kompletní program již brzy na www.piknik.apetitonline.cz

Sobotní burgery v Cidrerii

Pokud byste nevydrželi do začátku června, zajeďte si třeba v posledním květnovém víkendu do Všenor u Prahy na Sobotní burgery v Cidrerii, které přichystají kluci z We are burgers.

Leave a Reply

Your email address will not be published.