17. května 2013 proběhne již podruhé Food Revolution Day Jamieho Olivera.

Cílem projektu Food Revolution Day (FRD) je zvýšit povědomí o významu dobrého a kvalitního jídla a zároveň zlepšit úroveň vzdělanosti v oblasti přípravy dobrého a kvalitního jídla. Tohoto cíle se pak Jamie snaží dosáhnout prostřednictvím tří jednoduchých aktivit – uvař, sdílej a žij. FRD je především příležitostí pro všechny lidi, aby zabojovali za dobré a kvalitní jídlo a zlepšili své povědomí i povědomí jiných o základních kuchařských dovednostech.

Jamie Oliver všechny nabádá, aby se minimálně v tento den spojili v rámci svých domovů, škol, pracovišť a komunit a společně se podělili o své kuchařské dovednosti, znalosti a zdroje kvalitních surovin s ostatními.

Kuchařské dovednosti se dědí z generace na generaci, ale v současné době miliony lidí nemají ani ty nejzákladnější kuchařské dovednosti a znalosti o čerstvých potravinách a surovinách. Je proto třeba se vrátit k základům: vařit z čerstvých místních produktů, sdílet kuchařské dovednosti a znalosti, spojit své síly v rámci komunity a přesvědčit co nejvíce lidí, aby se do těchto aktivit zapojili.

FRD je příležitostí, aby se celý svět zaměřil na význam dobrého jídla a základních kuchařských dovedností, a to zejména tím, že podpoří toto usilí a inspirují je, aby vařili čerstvé jídlo „od nuly“.

FRD se může zúčastnit kdokoli a kdekoli na světě, pokud je ochoten podniknout kroky ke zdravějšímu životnímu stylu a lepšímu vzdělávání v oblasti stravování. Zúčastnit se můžete buď tak, že se přijdete na akci, která je pořádána k příležitosti tohoto dne, a to kdekoliv na světě s tím, že přehled akcí naleznete zde. Další možností, jak se projektu účastnit, je uspořádat vlastní akci, která může být přístupná široké veřejnosti nebo jen vašim přátelům. V takovém případě můžete svou akci zaregistrovat na stránkách FRD www.foodrevolutionday.com a dát tak o sobě vědět.

2 komentáře

Leave a Reply

Your email address will not be published.