ThinkFood.cz ve spolupráci s firmou Botanicus připravil pro děti ze škvorecké základní školy  Purkrabka dýňovou slavnost. Halloweenský rej se konal 31. října na nádvoří školy.

Děti z Purkrabky, jejich sourozenci, kamarádi i rodiče se ukázali jako zkušení dlabači a po setmění tak školní dvůr osvítilo na čtyřicet hlavounů.

Na závěr akce se podávala horká dýňová polévka z kotle ThinkFood.cz (mimochodem z kotle, který ještě den před akcí sloužil jako nádoba na hřebíky). Všem po tvrdém boji s kůrou dýně a v chladném podzimním počasí bodla a i ohrnovači nosů si přišli několikrát přidat.

Rej, kterého se účastnilo kolem stovky přátel školy Purkrabka, byl hezkým okamžikem uprostřed dýňové sezóny. Díky Botanicu a všem, kdo jste přišli!

O škole Purkrabka
Soukromá základní škola Purkrabka se nachází v obci Škvorec (35 km východně od centra Prahy) v barokní budově bývalého purkrabství.

Škola poskytuje výuku pro 1. stupeň základní školy, tedy od prvního do pátého ročníku.
1. září 2013 otevřela 1. třídu naplněnou maximálním počtem 14 žáků. Během příštích pěti let se chystá otevřít každý rok jednu první třídu se stejným maximálním počtem dětí. Již nyní probíhá další etapa rekonstrukce, aby  září 2014 Purkrabka přivítala další prvňáčky.

Zřizovatelem školy je občanské sdružení Purkrabka, o.s., které vzniklo s cílem založit a provozovat 1. stupeň základní školy. Členy občanského sdružení jsou rodiče dětí, které navštěvovaly mateřskou  školku Maitrea ve Slušticích. Zkušenost s tímto inspirativním, tvořivým a přátelským prostředím dala vzniknout myšlence vytvořit školu, která by na tuto předškolní výchovu navázala.

skola_2

skola_3

skola_4

skola_5

Celou  fotogalerii najdete zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published.