Hodně fotíme a píšeme o jídle. A občas není na škodu trocha teorie. Za pár dní se budeme účastnit čtvrtého ročníku Fresh Eye. Přijďte si poslechnout, jak se jídlo mění v obrazy, obrazy v blog a blog ve virtuální realitu… A pak zase zpátky k plotně!

Na ThinkFood se virtuální realita vrací zpět do kuchyně, kam podle nás jídlo patří. O tom, co to znamená „všechna skvělá když kolem sporáku“ a o tom, jak naše vizuální smršť ThinkFood vzniká, budeme mluvit 21. října večer ve vysočanské trafačce… Přijďte!

Bavit se budeme o tom, jakou roli hrají obrazy jídla v našem každodenním životě a v kultuře. O tom, co se stalo, když jsme si pustili sociální sítě a další nové mediální formy (zejména food blogy a televizní pořady o vaření) do života… Odkud se bere nový trend zobrazování a sdílení všeho, co máme na talíři? A chtěli bychom se skutečně zakousnout do šťavnatě vyfocené hrušky?

Budeme u toho a zveme i vás. Na první večer čtvrtého ročníku cyklu Fresh Eye.

Úterý 21. 10. od 19.00 hodin, Trafo Studio ve Vysočanech
Téma: Obraz versus jídlo.

Fresh Eye je cyklus přednášek o fenoménech vizuální kultury. Dává prostor mladým teoretikům, žurnalistům, umělcům a kurátorům. Jako jediný dramaturgický koncept se v českém prostředí věnuje oboru vizuálních studií. Fresh Eye existuje od října 2011. V Trafo Studiu, postindustriální budově bývalé tiskárny v pražských Vysočanech, nabízí zdarma pravidelný měsíční program zaměřený na vizuální populární kulturu. Zabývá se válečnou pornografií, kultem těla a reklamou, stejně tak jako vizuální antropologií, archivem a genderem.

www.fresh-eye.cz
www.facebook.com/fresheye

Credit: Miles Aldridge

Leave a Reply

Your email address will not be published.