Pořádný stůl je základ pořádné kuchyně. Nás zaujal poslední z kousků české nábytkové značky LUGI, která realizovala návrh amerického architekta Vincenta Maraniho.

Práce truhlářů z Libčic nad Vltavou nás baví. Když vezmete dubové hranoly, ocelovou podnož, pár lan… a všechno to pečlivě zkombinujete, vznikne dominantní stůl, který v rozlehlém prostoru neminete. Stůl Marani má desku z masivních dubových trámů tlustých 9 centimetrů a dost nadstandardní rozměry… Měří na délku přes dva a půl metru. My představujeme dubovou variantu, ale u stolu je vždy možné pracovat s rozměry, typem dřeva a povrchových úprav.

Materiály: masiv dub, ocel / Výška: 760 mm / Šířka: 1 000 mm / Délka: 2 600 mm

Profil výrobce
LUGI je český výrobce nábytku postavený na nadčasové hodnotě špičkového řemesla, soustředí se na krásné detaily na všem, co dělá. LUGI není pouze firma, je to výrobní značka postavená od začátku na jasných principech a hodnotách, které se promítají do všech činností, služeb a vlastních i zakázkových produktů. Značka LUGI se zrodila z principů, které si Michal Peřina a Marek Kunášek ujasnili během dlouholeté spolupráce. Jejich představa vytvářet dotažené nadčasové hodnoty ve spolupráci s kvalifikovanými a spolehlivými lidmi se poprvé realizovala v malé truhlárně se třemi zaměstnanci. Po dvaceti letech soustředěné práce je z LUGI jedna z nejvýraznějších českých nábytkových značek, která si pečlivě buduje mezinárodní jméno.

Designér
Dipl. arch. Vincent Marani, AIA
Americký architekt Vincent Marani je jedním ze dvou zakládajících partnerů architektonické kanceláře Cigler Marani Architects (CMA). CMA se okamžitě po svém vzniku zařadila mezi přední české ateliéry zabývající se progresivní architekturou. Za svoji tvorbu získala řadu ocenění jak doma, tak v zahraničí. Realizace a projekty CMA uspěly v řadě architektonických soutěží a jsou pravidelně představovány v odborných periodikách.

Více o stolu také na webu www.lugi.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.