Zarostlý Newyorčan David Wondrich, spisovatel, novinář a především přední světový odborník na historii amerického koktejlu. Je také sběratelem starého barmanského náčiní a právě pro magazín Tasting Table svůj koktejlový kit odhalil. Patinované koktejlové lžičky, drtič ledu, sítka, zkrátka tools of the trade.

Ve své sbírce má opravdu unikátní kousky a kuriozity, například odměrky z 50. let, dřevěná palice na drcení ledu, ostnaté míchátko z Trinidadu nebo obří stříbrný shaker, který pracovníci bezpečnostní služby na letišti považovali za pohřební urnu.

won_2

David Wondrich měl ke koktejlům dlouhou cestu. Narodil se ve městě Monongahela a vyrůstal převážně na předměstí New Yorku. Poté, co pracoval jako malíř pokojů, plnič matrací, messenger, soudní zapisovatel, baskytarista, rozhodl se, že se usadí a tak také učinil. Vystudoval univerzitu a získal doktorát v oboru literární komparatistika. To jej vedlo k práci profesora angličtiny, kterou však neměl rád. To, co měl rád, bylo psaní o jazzu a ragtime pro Village Voice a New York Times a o koktejlech pro časopis Esquire, kde také od roku 1999 pracuje šťastně dodnes. Je autorem kultovních knih Imbibe! a Punch.

Myslím, že není lepšího koktejlového guru, se kterým byste měli začít nadcházející víkend… Prolétněte tohle video a dejte si doma warm up, než někam večer vyrazíte…

Leave a Reply

Your email address will not be published.