Protože milujeme architekturu, design a samozřejmě kuchyně, zajásali jsme. Nakladatelství Gestalten právě vydalo knihu, kterou v knihovně – anebo spíš hned vedle plotny – musí mít každý, kdo to má stejně jako my.

Kuchyně je dneska prostě nový obývák. Je to místo, kde se nejen vaří, jí nebo oslavuje. Autoři knihy sesbírali nejnovější interiéry a kuchyňské koncepty a předkládají skvělé vyladěné menu, ve kterém nechybí jak tradiční kuchyně, tak ve stylu nordic, anebo i futuristické koncepty.
„Kuchyně je místo, kde končí ty nejlepší párty, a ty nejdivočejší věci naopak začínají,“ říkají autoři. Prostor, který byl kdysi užitným místem pro přípravu jídla, se nyní stal univerzálním sociálním prostorem a kuchyňská linka novým oltářem lidské radosti.

Kniha Kitchen Kulture vás provede po nových i nekonvenčních konceptech a interiérech současných kuchyní. Prohlédněte si na mnoha fotografiích překvapivé přístupy pro každodenní život, stejně jako místa pro „pop-up vaření“. Nechybějí ani futuristické koncepty, které umožňují kuchyně zcela rozpustit a plně je integrovat do obytných prostor.

Krása je v detailu, říká klasik… Proto v přehledu aktuálních kuchyňských trendů nechybí přístroje, vybavení i prvky, které jsou dnes součástí kulinářských zážitků, a to nejen pokud jde o vaření, ale i při navrhování kuchyně interiéru. Takže stejně jako my, porozhlédněte se po své kuchyni a nastartujte své úvahy o tom, jak by se dala vylepšit a jak z ní udělat místo splněných snů.
Kulture Kitchen je inspirující vizuální hostina pro všechny čtenáře Thinkfood a milovníky interiérového designu. Doporučujeme.

Kitchen Kulture
Editoři: Michelle Galindo, Sven Ehmann, Robert Klanten
Vydání: březen 2015
Formát: 24 × 30 cm, pevná vazba, 256 stran
anglicky, cena: 39.90 EUR
Web: www.gestalten.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.