Začali jsme spolupracovat s La Collezione, řetězcem, který v Praze provozuje nejlepší italské restaurace, bistra, vinotéky, obchody a podniky s delikatesami. Z jejich prostředí vám budeme od června přinášet pravidelné reportáže, skvělé recepty i inspiraci ze všech koutů Itálie.

Za sítí La Collezione stojí charismatický Ital Riccardo Lucque, šéfkuchař evropského formátu, který přišel do Prahy v roce 2002, aby vedl kuchyni restaurace Square na Malostranském náměstí. V dubnu 2005 otevřel svou vlastní restauraci Aromi na Vinohradech. Dnes Riccardo vede 10 podniků, mezi kterými je vedle Aromi: La Finestra, Il Mercato, La Bottega Gastronomica, La Bottega di Finestra, La Bottega Tusarova, La Bottega Bistroteka, La Bottega Express, Via del Vino, škola vaření Laboratorio a e-shop Dobroty v koši.

Riccardo pro své restaurace a podniky vybírá ty nejkvalitnější suroviny a vína z celé Itálie a rád experimentuje. Neváhá do Prahy přivést z Puglie pekaře, který je expertem na tradiční pečivo a přírodní kvásek, jehož recept je starý přes tisíc let, zaměstnává šéfkuchaře, kteří pravidelně jezdí pro inspiraci do italských michelinských restaurací; bistra a restaurace La Collezione připravují menu z produktů menších italských dodavatelů a z produktů, které ještě nebyly zavedeny na tuzemský trh.

La Collezione je zkrátka metaforou pro pravou italskou kuchyni nejvyšší kvality, kterou vám na ThinkFood představíme.

Vítáme La Collezione na plotně ThinkFood.cz!

Leave a Reply

Your email address will not be published.