Jak jsme psali v minulém článku, budeme vás postupně zvát do světa značky Electrolux. Duben je měsíc jarních dešťů a krásně voňavých přeháněk a proto jsme koukli do technologické laboratoře Electrolux a představíme novou pračku UltraCare Eco, která je – podobně jako dubnové deště – osvěžující… Jo a umí spoustu zajímavých věcí. Takže, otřete ústa od skvělého masa (co třeba tento recept?) do ubrousku, ten hoďte do koše na prádlo, s košem hybaj k pračce a…
Je tady UltraCare Eco od Electrolux, která spotřebuje o 50 % méně energie než jiné modely v nejlepší třídě A+++. Tak a teď trochu technického vychvalování: spojením nové UltraMix technologie, funkce přímého sprchování a EkoInvertorového motoru vznikl nejúspornější model pračky na trhu, která navíc vypere jakékoli prádlo s tou nejjemnější péčí, perfektně a beze skvrn od pracího prášku.
Tak a jak to celé funguje? UltraCare Eco šetří nejen energii, ale v kombinaci s Direct Spray (funkce přímého sprchování) zvyšuje účinnost praní o 10%, pečuje o tkaniny i barvy, a oblečení tak zůstane dlouho v perfektním stavu. Celé kouzlo spočívá v tom, že zatímco tradiční pračky smíchají vodu s práškem a oblečením přímo v bubnu, pračka UltraCare Eco smíchá vodu s pracím práškem nejprve mimo buben a teprve potom jí pomocí technologií přímého sprchování rovnoměrně napustí buben s prádlem. Tím ušetří čas potřebný k rozpuštění prášku a současně zvýší prací účinnost. K nízké spotřebě přispívá i tichý a rychlý EcoInventorový motor s desetiletou zárukou.

Přidejte se také k soutěži na www.iDnes.cz/bydleni, kde můžete pračku od Electrolux a další malé spotřebiče vyhrát.

Vysoká účinnost praní
Prací systém UltraMix není jediným důvodem, proč pračka UltraCare Eco dokáže vyprat jakékoli prádlo tak účinně a přitom ohleduplně ke tkaninám. Pomáhá mu v tom velký XXL buben, který má o 35 % menší otvory, a tak ani při vysokých otáčkách nemůže dojít k protažení tkaniny a poničení vláken. Více menších otvorů rovněž zajišťuje vysoký průtok vody a tím vyšší prací účinnost za kratší dobu. Nechybí ani SteamSystem, který s pomocí páry prádlo osvěží a eliminuje zmačkání. Certifikát Woolmark Platinum (rozdíl oproti Gold spočívá v nižší spotřebě vody a energie) je zárukou, že i choulostivé textilie jsou v bezpečí. K šetrnému praní slouží také program ručního praní.

Time Manager, aneb čas řídíte vy
Někdy je nutné vyprat velké množství různorodého prádla, různě zašpiněného, odlišných materiálů, barev, nebo jen spěcháme a potřebujeme včas odejít. V těchto běžných situacích nám pomůže funkce Time Manager, která umožňuje zredukovat délku programu v pěti krocích. Pro extra ekonomický provoz je možné program naopak prodloužit a tím spotřebu energie ještě snížit.

UltraCare Eco EWF1497CDW / Technická specifikace
Kapacita: 9 kg
Max. počet otáček: 1400
Velikost bubnu: 69 l
Energetická třída: A+++ -50 %
Třída odstřeďování: B
Spotřeba energie/rok: 105 kWh
Spotřeba vody/rok: 10499 l
Hlučnost praní: 51 dB(A)
Hlučnost odstřeďování: 75 dB(A)
Moderní a intuitivní displej Touch control & LCD
Funkce: Time Manager s EcoFeedback, OptiSense, Auto-off, UltraMix, DirectSpray, SteamSystem

Více informací na: www.electrolux.cz
Společnost Electrolux je největším světovým výrobcem domácích spotřebičů, a tak nemůže na ThinkFood chybět.

Leave a Reply

Your email address will not be published.