Rubriku Mimo Mísu plníme pomalu. Ne proto, že bychom neměli témata. Naopak. Je toho tolik, že bychom nepsali o ničem jiném než o blivajzech, náhražkách, dochucovadlech, éčkách… Na rozbor šmakulád jsou tu jiní odborníci, čímž posíláme zdravici Romanu Vaňkovi a celému týmu Pekla na talíři a Jídla s.r.o.

Víkend je za dveřmi a Prahu čeká spousta zajímavých gastroakcí. Zpráva o jedné z nich, která se k nám dostala prostřednictvím serveru Blogerky.cz, padá hodně Mimo Mísu. Ovocný víkend, ke kterému se hrdě hlásí McDonald’s.

Jde o akci, která proběhne 31. května a 1. června 2014 a má poukázat na to, že Češi dlouhodobě patří mezi nejhorší konzumenty ovoce v Evropě. Myšlenka zcela v pořádku. Že se k ní ale namontoval McDonald´s v pořádku rozhodně není.

…Zákazníci ve všech českých restauracích McDonald´s dostanou v rámci této akce k menu Happy Meal jablko od dlouholetého slovenského dodavatele Slovatys. McDonald´s tak chce svým zákazníkům připomenout význam ovoce, zejména v jídelníčku dětí a inspirovat je k jeho větší konzumaci…

Tak si to přeložíme do češtiny, ano?
Happy Meal, jehož nejčastějším obsahem jsou Chicken McNuggets, tedy osmažené kousky kuřecího separátu a hranolky má vyvážit jedno jablko? Blbost! Pro připomenutí: co je kuřecí separát? V podstatě vezmete ty nejhorší kousky kuřete, rozmixujete je na brutální kaši, přidáte spoustu chemikálií, dochutíte a tradááá – základ na nugety je na světě (čtěte celý článek o kuřecím separátu v rubrice Mimo Mísu).

Co nás mělo motivovat k tomu, abychom Ovocný víkend podpořili?
… Podělte se se svými zaručenými ovocnými recepty, díky kterým ovoce chutná vám, ale i jeho zarytým odpůrcům. Šest autorek nejoblíbenějších receptů, které získají nejvíce laiků, odměníme hodnotnými cenami…

Padli jste na hlavu? Milý Mekáči, strč si ty ceny v podobě tabletu a poukázek do svých provozoven za klobouk, Ovocný víkend rozhodně nepodpoříme.

Pokud vás zajímá, co pro poukázku v hodnotě 150 Kč (tedy třeba pár deka onoho separátu) dělají ostatní, mrkněte se do galerie. Stojí to za to.

Leave a Reply

Your email address will not be published.