Chuť na sladké někdy člověka přepadne za zálohy a nepustí, dokud není ukojena. Naštěstí existují místa, kde jsou ochotní a kompetentní vám v takové situaci pomoct. Vybírám pro vás tři nejlepší, kam se vyplatí vážit cestu, i když je chuť na sladké akutní.

Angelato
Rytířská 962/27, Praha 1
angelato.eu

V Angelatu dělají zmrzlinu, a to zmrzlinu vpravdě andělskou. Najdete jí tu kolem čtyřiceti druhů, včetně pravidelně obměňované zmrzliny měsíce. Ochutnat tu můžete vedle tradičních příchutí třeba i avokádovou, dýňovou nebo mátovou. Zmrzlina je poctivá, nepřeslazená a plná chuti. Jestli budete mít i přesto problém si vybrat, dejte si mangovou.

Cheecup
Nedvědovo náměstí 14, Praha 4 a Ke Smíchovu 22, Praha 5
www.cheecup.cz

Do názvu Cheecup se smrskly dvě hlavní dobroty, které si tu můžete dát – cheesecake a cupcake. Na výběr bývá spousta variant a v cukrárně můžete i příjemně posedět. Když budete na pochybách, jestli zvolit cheesecake nebo cupcake, vězte, že existuje správné řešení: obojí.

Šlágr
Francouzská 72, Praha 10
www.kavarnaslagr.cz

Šlágr je prvorepubliková kavárna, kde si pečou vlastní koláče a dorty. A dělají to opravdu dobře. Kromě rozličných dortů, koláčů, rolád nebo bábovky si tu můžete dát i snídani, třeba vajíčka se slaninou nebo párečky, a to sympaticky až do 14 hodin. Více o příběhu Šlágru se dočtete v tomto článku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.