Po Florencii (Florencie očima foodieho) jsme vyrazili směrem na jihovýchod. Tedy je několik tipů na zajímavé nové restaurace v rakouské metropoli.

Blue Mustard (www.bluemustard.at) otevíral v červnu 2016 v prestižní místě v centru města, v těsné blízkosti nákupní ulice Graben. Přes den funguje klutovní americký přívěs Airstream jako bistro, v noci se pak podnik mění v klasickou restauraci s barem. Nabízí kosmopolitní kuchyni, tematicky rozprostřenou mezi Vídní, Neapolí, Paříží a Tokiem.

V restauraci Art (www.artdinnerclub.com), který se nachází také v centru, kladou důraz nízký obsah tuku a cukru v připravovaných jídlech. My doporučujeme míchané koktejly, které doplňují menu. Šéfkuchař a barmam tady jedou koncept párování „jídla & koktejlů“. Uvnitř pak najdete přehledný interiér s díly různých umělců.

Habibi & Hawara (http://habibi.at) znamená ve „vídeňské arabštině“  slovo přítel a zároveň nový přírůstek na Wipplingerstrasse v centru Vídně. Provozují ho uprchlíci z Východu, společně s vídeňskými kuchaři. Výsledkem nově otevřeného podniku je rakousko-orientální fusion, s denními menu v době oběda a à la carte menu o několika chodech ve večerních hodinách.
O několik
domů dál je pak ChuChu (www.chuchu.at), která se zaměřuje na současné latinskoamerické kuchyně s nádechem Dálného východu. večer si pak na baru dejte skvělé koktejly.

Ramasuri (www.ramasuri.at) na Praterstrasse sídlí ve starém paláci z 19. století a specializuje se na veganská jídla.

A na druhé straně města, ve čtvrtém okrsku doporučujeme Grace (www.grace-restaurant.at). Kraluje tady Oliver Lucas, bývalý sous chef z michelinského podniku Steirereck. I tady najdete prvotřídní kuchyni.

Projděte si naším rozcestníkem a vyražte do Vídně, z Prahy jste tam coby kamenem dohodil.

Rozcestník Thinkfood
Blue Mustard
, Dorotheergasse 6-8, 1010 Vienna (prohlédnout na mapě) | www.bluemustard.at
Art, Falkestrasse 5, 1010 Vienna (prohlédnout na mapě) | www.artdinnerclub.com
Habibi & Hawara, Wipplingerstrasse 29, 1010 Vienna (prohlédnout na mapě) | http://habibi.at
Chuchù, Wipplingerstrasse 21, 1010 Vienna (prohlédnout na mapě) | www.chuchu.at
Ramasuri, Praterstrasse 19, 1020 Vienna (prohlédnout na mapě) | www.ramasuri.at
Grace, Danhausergasse 3, 1040 Vienna (prohlédnout na mapě) | www.grace-restaurant.at

Leave a Reply

Your email address will not be published.