Pět návrhů českých studentů postoupilo do druhého kola soutěže Electrolux Design Lab 2014. Odborná porota vybrala přes sto nejlepších konceptů, které poslali studenti ze 43 zemí celého světa. Jejich návrhy můžete podpořit v online hlasování, které začíná dnes a potrvá do pátku 16. května 2014 na stránkách electroluxdesignlab.com/2014.

Na základě online hlasování postoupí 20 soutěžících. Dalších 50+ návrhů pak do dalšího kola pošle odborná porota. Hlavní cenou v soutěži je 5000 euro a půlroční hrazená stáž v jednom z deseti designérských center Electrolux. Tématem letošního dvanáctého ročníku soutěže pro mladé designéry je „Vytváříme zdravý domov“ s podtématy Potěšení z vaření, Péče o látky a Čištění vzduchu. Téma Potěšení z vaření zaznamenalo 777 návrhů, z nichž 43 postoupilo do dalšího kola. V oblasti Čištění vzduchu to bylo 53 konceptů z  620 přihlášených a téma Péče o látky má 35 postupujících návrhů z celkového počtu 307.

Mezi pěti českými postupujícími studenty jsou:

Tři z Vysokého učení technického v Brně:

  • Marek Budík s návrhem Circo, kompaktním pracím systémem pro malé prostory
  • Veronika Hlaďová s konceptem IronHeart, který jedním krokem vypere, usuší a vyžehlí prádlo
  • Šimon Řihánek s návrhem RollWash, s přenosným přístrojem, který dokáže vyprat a vyžehlit prádlo

Studentka ze Západočeské univerzity:

  • Adéla Přibáňová s konceptem TRIMODIS, který dokáže přesně odměřit potřebné ingredience při vaření a sám informuje, pokud docházejí

Studentka z Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem:

  • Šárka Vačkářová s návrhem Barb, elektronickou chůvičkou, která monitoruje životní funkce dětí, čistí vzduch v jejich okolí a komunikuje s chytrými telefony rodičů

Vytváříme zdravý domov na celém světě

Téma letošního ročníku inspirovalo 1700 studentů ze 43 zemí celého světa, nejvyššího počtu účastnických zemí, jaký kdy soutěž ve své historii zaznamenala (29 zemí v roce 2013). ”Jsme rádi, že můžeme celému světu představit přes sto inovativních nápadů pro vytváření zdravých domovů. Je skvělé vidět talentované studenty ze 43 zemí světa s různými pohledy na to, jak budou v budoucnu vypadat naše domácnosti vyznávající zdravý životní styl a udržitelnost,“ říká Thomas Johansson, Design Director soutěže Electrolux Design Lab.

Postupujících 70+ návrhů bude vyhlášeno 19. května 2014. Tyto návrhy pak získají odborný komentář některého z designérů z poroty a doporučení, jak koncept dále rozpracovat. Do navazujícího kola postoupí již pouze 35 návrhů, z nichž bude 15. října vybráno posledních deset finalistů. Vítěz bude slavnostně vyhlášen v listopadu 2014 při slavnostním ceremoniálu v Londýně.

Více informací na: www.electrolux.cz a www.facebook.com/electroluxceskarepublika

Leave a Reply

Your email address will not be published.