Škola vaření Chefparade a Svět zdraví – značka u nás známá jako rozsáhlá síť výživových poraden – se rozhodly připravit příměstské tábory s jedinečným zaměřením. Chtějí totiž naučit české děti vařit jejich oblíbená jídla zdravě a zároveň chutně, jak je mají rády.

Víme, že každé třetí dítě v ČR má problémy s nadváhou a každé sedmé je obézní, přičemž dvě třetiny těchto dětí si s sebou nese obezitu i do dospělosti,“  říká Marta Nosková, ředitelka firmy Sunkins provozující síť výživových poraden Světa zdraví. Právě tato čísla a také zkušenosti s neustále rostoucí návštěvností dětí v doprovodu rodičů poraden Světa zdraví vedly k rozhodnutí začít s osvětou rovnou u dětí.

Dnes a denně v našich poradnách vídáme, jak velké dopady na zdraví člověka má nevhodné stravování. Rozhodli jsme se ukázat vhodný směr právě dětem. Správné jídlo je klíčem k pevnému zdraví, a začít je třeba hned v dětství, kdy naše děti získávají základní návyky, které si nesou do dospělosti,“ vysvětluje Marta Nosková. Cílem tábora je vedle zdravého vaření naučit děti rozlišovat potraviny, které jim prospívají, od potravin, které jim naopak škodí. Děti se také po absolvování kurzu budou umět orientovat v obchodě a na tržnici. Například rozpoznají, která šunka patří do lednice a která by tam být neměla. Dnes je běžné, že děti například neznají druhy zeleniny, která roste v našem klimatickém pásmu. Na druhou stranu se velice dobře orientují v colových a energetických nápojích, jež jsou pro jejich pitný režim zcela nevhodné. Podobnou zkušenost mají i ve škole vaření Chefparade, která je spoluorganizátorem táborů. „Snažíme se dětem v našich kurzech vysvětlit, že vždy je lepší umět si uvařit jednoduché jídlo ze základních zdravých surovin, než si kupovat polotovar nebo skončit u stánku s fastfoodem. Zdravé jídlo přece nemusí být nudné a může chutnat skvěle,“ doplňuje Petra Plánková z Chefparade.

Na táboře se děti naučí zábavnou formou základy zdravé výživy v praxi pod vedením odborníků z řad výživových poradců a profesionálních kuchařů. Každý den si připraví oběd a 2 svačiny z tradičních i méně tradičních surovin s minimem cukru a tuku. Odpoledne pak budou zaměřená na edukaci a pohybové venkovní aktivity.
Cena tábora je 2 900 Kč, přičemž 1 600 Kč tvoří suroviny. Zbývající částka zahrnuje odborné vedení a zajištění doprovodného programu. „Na organizaci tábora nemáme my ani Chefparade žádnou marži. Záleží nám na zdraví další generace Čechů a chceme přispět svým dílem na život bez obezity a civilizačních chorob, jako je například cukrovka II. typu,“ uzavírá spolu s Petrou Plánkovou Marta Nosková.

– 20 % dětí jí častěji než jednou týdně ve fastfoodu
– 25 % jí nejraději hamburgery, párky v rohlíku, brambůrky a sladkosti
– 55 % dává přednost slazeným nápojům
– 27 % dětí tráví denně více než dvě hodiny u počítače
– 14 % sportuje jen při hodinách tělocviku.

Termín tábora: 22. – 26. 8. 2016 od 9.00 hod. do 17.00 hod.
Místo: Chefparade, Bubenské nábřeží 306/13, budova 36, Praha 7 – Holešovice
Doporučený věk: 10 let
Cena za pět dní: 2 900 Kč

Přihlásit se můžete přímo zde.

Svět zdraví – unikátní koncept výživových poraden zaměřený na trvale udržitelnou výživu člověka. V České republice, na Slovensku a v Polsku provozuje celkem 85 poraden.
Chefparade je škola vaření, která přináší lidem do života radost z dobrého jídla, výjimečných zážitků a příjemně stráveného času. Nabízí kurzy vaření, firemní akce, akce pro děti, soukromé oslavy či party. Klade důraz na osvětu ve stravování.

Hoď koment na plotnu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.