Dokonalá zahrádka, kde se v létě hezky sedí, dobře povídá, dobře jí a dobře pije je pro mě jako zlatý grál. Hledám ji už několikáté léto. Záměrně vynechávám masové záležitosti jako Stromovku, Letnou nebo Náplavku a doporučím vám tři zahrádky, které jsou o trošku míň známé.

Mon Ami
Roháčova 20, Praha 3 – Žižkov
www.restauracemonami.cz

Tahle restaurace se pyšní balkánskou kuchyní a malebnou zahrádkou v žižkovském dvoře. Můžete si tu dát grilované ryby, těstoviny nebo třeba pljeskavici ve výborném domácím chlebu. Specialitou k pivu jsou uštipci se sýrovou omáčkou – bochánky z těsta podobného těstu na koblihy. Jsou trochu mastnější, což může být dobrý základ do žaludku, pokud se chystáte popíjet ve velkém. Zahrádka je uprostřed zástavby, takže v deset hodin večer je nutný přesun dovnitř.

Na Hradbách
V Pevnosti, Praha 2 – Vyšehrad
www.facebook.com/hospudkanahradbach

Na Hradbách se rozlohou masovým zahrádkám trochu blíží. Spousta stolů je rozesetých v členitém terénu Vyšhradu. Ze stolů na okrajích hradeb je výhled na Prahu, kvůli kterému se o místa budete ochotni poprat. Všude voní Gigi Migi Grill – makedonský stánek s grilovanými pochoutkami umístěný hned u vchodu. Kromě několika druhů masa tu nabízejí i grilovanou zeleninu nebo hermelín. Kvalita je trochu kolísavá, stejně jako vstřícnost obsluhy, ale díky už zmíněné všudypřítomné vůni nakonec stejně nejspíš neodoláte. Malý tip: Pokud se rozhodnete pro maso, vezměte si s sebou steakový nůž. Ve stánku nabízí jenom plastové příbory, kterými si krkovici jedině opižláte.

Mlýnská kavárna
Všehrdova 449, Praha 1 – Malá Strana
www.facebook.com/kavarna.mlynska

Příjemná kavárna na Kampě, kde si můžete posedět na slunné terásce, nebo si nechat nápoje natočit do kelímku a za zahrádku vám poslouží celá Kampa. Vnitřek mlýna má ale taky něco do sebe. Točí tu Bernarda. Jídlo si sice doporučení nezaslouží, ale prostředí to vynahradí. Ideální místo na romantické schůzky i intelektuální debaty.

Leave a Reply

Your email address will not be published.