Nizozemská kreativní agentura …,staat navrhla interiér a branding pro alternativní supermarket Bilder & De Clercq v Amsterdamu, kde jsou potraviny vystaveny a seskupeny přímo podle receptů na konkrétní jídla.

Interiéru obchodu dominuje kavárna s pekárnou, jejíž pult je vystavěn z tyrkysových dlaždic. Za pultem jsou na stěnách instalovány masivní dřevěné police, na kterých je denně nabízeno čerstvé pečivo. Prostor pultu, který je zároveň pokladnou, ohraničuje několik volně stojících dřevěných regálů se skleněnými policemi.

Na místo tradičních uliček, které jsou typické v běžných supermarketech, je prostor obchodu Bilder & De Clercq definován sestavami dřevěných regálů. Nad každým regálem je v bílém ocelovém rámu vyobrazeno hotové jídlo na talíři. Ingredience na něj pak najdete v policích regálu pod fotkou. Jak prosté.

Kreativci ze …,staat dali obchodu i grafickou tvář. Obaly, logo, nádobí, vizitky, všemu vévodí šedá a tyrkysová barva. V prodejně také seženete všemožné kuchyňské náčiní z kvalitnách materuálů – škrabky, nože, prkénka, stěrky, které je obrandováno logotypem obchodu.

Projekt Bilder & De Clercq se dostal na shortlist prestižních Design Awards v kategorii Interiér roku, které se udělují v rámci přehlídky Dutch Design Week.

www.bilderdeclercq.nl a www.staatamsterdam.nl

bc_2

bc_8

bc_7

bc_9

bc_4

bc_5

Leave a Reply

Your email address will not be published.