Všichni si určitě vybavíte jednu z počátečních scén filmu Někdo to rád horké, jehož děj se odehrává v roce 1929 v Chicagu v době, kdy vládne prohibice. Policejní komisař Mulligan a jeho lidé dělají zátah na suterénní bar, který se tváří jako pohřební ústav, a kde se ‚na tajnačku‘ chlastá zakázaná kořalka z hrnků. Říká se jí káva. Irská káva, skotská káva, režná káva… Do takového podniku vás pustí jen na smluvené heslo, jako Mulligana ve filmu na větu: Jdu babičce na pohřeb, doorman pak odpovídá: Zaveďte pána do kaple. Lavice číslo tři.

Praha má takový bar. V suterénu legendárního Tretter’s New York Bar Prague. Tretter’s Suterén navazuje na tradici tajných náleven – speakeasy – které hojně fungovaly právě v době americké prohibice.
Jeho interiér se nese v duchu New York Art Deco 40. let minulého století. Desky stolů jsou kopií mobiliáře z lodě Queen Anne, zápultí baru je inspirováno již uzavřeným prohibičním barem z roku 1932 v Milwaukee, stěny baru jsou zdobeny originály lamp z roku 1932. Dominantním prvkem je plně funkční pokladna National vyrobená v roce 1888.

V Suterénu na hosty čeká sortiment čtrnácti koktejlů, které patřili během čtrnácti let k fenoménům Tretter’s New York Bar Prague. Ochutnáte například vítězný drink Miloše Trettera z mezinárodní barmanské soutěže GASTROPRAG 1986 nebo exkluzivní nabídku doutníků Perdomo z Nicaragui, které se řadí mezi nejprestižnější značky na světě.

Speakeasy bar Tretter’s nemá nad vchodem žádný nápis, je třeba vědět, kde je, zazvonit na správný zvonek a samozřejmě znát tajný kód…

Otevírací doba:
čtvrtek, pátek a sobota 21.00 – 03.00 hodin a vzhledem k omezené kapacitě 22 osob doporučujeme rezervaci: 224 811 165

Dostaňte chuť na drink v naší Anatomii koktejlu z Tretter’s.

Leave a Reply

Your email address will not be published.