Abychom na ThinkFood posílili naši nápojovou rubriku, máme pro vás pozvánku na první český GinFest, přehlídku zaměřenou na jalovcovou pálenku, která v posledních letech zažívá nevídaný comeback na mixologickou scénu.

Kdy a kde?
Galerie Louvre, pátek 20. června, start 11:30

Co budete ochutnat?
Těšit se můžete na 23 ginů z různých koutů světa. Chybět zde nebudou ani žhavé novinky od Zanzibaru a Žufánka či zajímavé značky toniků. Českou předpremiéru bude mít na GinFestu prémiová řada Schweppes Botanicals Heritage, která bude představena hned na prvním semináři ve 12.00 hod. Na hlavním baru si budete moci objednat Gin&Tonic a sami si zvolit značku ginu a toniku.

Seznam všech vystavovatelů si můžete s předstihem prohlédnout na webu akce, a naplánovat si tak v klidu vaše poznávání jalovcové pálenky.

GinFest Cocktail Week
Pro naladění na tu správnou jalovcovou atmosféru, jsme pro vás ve spolupráci s vybranými podniky připravili GinFest Cocktail Week. Klasické, ale i nové zajímavé koktejly z ginu si až do dne konání GinFestu můžete vychutnat například v těchto podnicích: AnonymouS, Bar 1887, Bar & Books, Bar, který neexistuje, Be Bop bar (Radisson Blue Alcron), Black Angelʼs, Bonvivantʼs, Bugsyʼs, Cloud 9 (Hilton Prague), Destiny, Dlouhá 100ry, Fifty-Fifty, Hemingway bar, Innuendo Prohibition Bar, Joʼs bar, La Casa de la Havana vieja, Cocktail bar Osa, Paradox, Phenomen, Runway bar, Tretterʼs, Two Steps (The Mark Luxury Hotel Prague), ZapaBar a Žlutá ponorka.

Organizátorem GinFestu je Barlife, odborný časopis, který se právě ginu věnoval ve svém předposledním čísle. Přečtěte si celý příběh o původu jalovcové pálenky.

Více informací o programu, prezentovaných značkách, vstupném naleznete na www.ginfest.cz nebo na www.facebook.com/GinfestCZ.

Ginové vydání Anatomie koktejlu již v červenci na ThinkFood.cz.
Tentokrát se podíváme jak se míchá v Tretter’s baru. Zůstaňte naladěni!

Leave a Reply

Your email address will not be published.