Oslavy příchodu Nového roku se blíží mílovými kroky. A protože k Silvestru neodmyslitelně patří popíjení šampaňského, dávám jednomu z vás možnost vyhrát unikátní designové sklo značky BOMMA, za kterou stojí česká firma Bohemia Machine. K zisku setu dvou sklenic Champagne flute 240 ml z kolekce Františka Víznera stačí jen správně odpovědět na otázky a vyčkat na vyhlášení výsledků.

Pod představením značky BOMMA naleznete otázky soutěže, zde jsou její krátká pravidla:

  • Zodpovězte správně otázky ve formuláři v období od 17. do 24. listopadu 2013
  • 25. listopadu 2013 vybereme jednoho výherce, který od partnera našeho blogu, společnosti Bohemia Machine, získá set dvou sklenic Champagne flute 240 ml z kolekce Františka Víznera.
  • Poznámka na závěr: výhru předáme pouze osobně v Praze.
  • Kompletní znění soutěžních podmínek naleznete zde.

BOMMA – HI TECH CRYSTAL
Obchodní známka BOMMA je novou značkou reprezentující vysoce kvalitní broušené výrobky z pravého českého křišťálu. Logo známky je tvořeno abstraktním propojením iniciál B a M tj. začátečními písmeny názvu firmy – Bohemia Machine a slovním, uměle vytvořeným výrazem BOMMA, rovněž odvozeným od názvu firmy. Navazuje tak na bohatou tradici výroby českého křišťálu v kolébce jeho zrodu ve Světlé nad Sázavou. BOMMA uvádí na trh exkluzivní křišťálové výrobky dokonale broušené pro docílení vysokého lomu světla podobnému lesku diamantu. Chceme docílit ve střednědobé perspektivě toho, aby naše křišťálové sklo pod značkou BOMMA, obměňující se v pravidelných inovačních cyklech, se stalo symbolem kvality, krásy a trvalé hodnoty přecházející z generace na generaci. Všechny naše výrobky pod značkou BOMMA – HIGH TECH CRYSTAL jsou vyráběny z pravého českého broušeného křišťálu z rukou nejlepších českých sklářů a techniků s mnohaletou praxí a mimořádnou dovedností. Nápojové soupravy a stolní doplňky jsou vhodné jak pro každodenní používání, tak pro slavnostní příležitosti. Individuální tvarové přístupy a variabilita dekorací pomocí dokonalých brusů aplikovaných do kvalitního křišťálu jsou hlavním krédem všech kolekcí. Pod značkou BOMMA – HI-TECH CRYSTAL vyrábíme a obchodujeme exkluzivní kolekce nápojového a dárkového skla navržené nejlepšími českými a renomovanými zahraničními výtvarníky v moderním, nekonvenčním stylu na základě nejnovějších světových módních trendů. www.bomma.cz

František Vízner
Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru skla, glyptiky a užité plastiky (prof. Karel Štipl, doc. Václav Plátek). Zabývá se ateliérovou tvorbou brusem tvarovaných skleněných objektů, patří k legendám českého sklářství. Jeho práce je od 60. letech široce přijímaná nejen ve výrobě, ale i obchodě. Roku 1977 František Vízner opustil průmysl a začal se plně věnovat práci ve svém ateliéru; jeho broušené objekty nelze vnímat jako užitkové předměty, ale jako svébytná sochařská díla ovlivněná vztahem k architektuře. Je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Metropolitního muzea umění v New Yorku, v Národním muzeu moderního umění v Tokiu, Victoria & Albert muzeu v Londýně, v Muzeu dekorativního umění v Paříži, Sklářském muzeu v Corningu, USA a v dalších veřejných a soukromých sbírkách.

Leave a Reply

Your email address will not be published.