Právě teď přichází do prodeje nový přístroj Tchibo Cafissimo PICCO, který vykouzlí i v tom sebemenším koutě dokonalé espresso nebo caffè crema z kapslí s čerstvými kávovými zrny vypěstovanými udržitelným způsobem, tedy ohleduplně k lidem i životnímu prostředí. Svými malými rozměry a nízkou cenou je předurčen pro jednočlenné domácnosti či první bydlení. Koupíte jej v několika barvách v kamenných obchodech Tchibo i v e-shopu za 1 799 Kč nebo jej můžete právě nyní vyhrát zde na ThinkFood.cz.

Pod krátkým článkem (který také slouží jako nápověda) naleznete otázky soutěže, zde jsou její krátká pravidla:

  • Zodpovězte správně otázky ve formuláři v období od 15. do 25. října 2013.
  • 29. října 2013 vybereme jednoho výherce, který od partnera našeho blogu, společnosti Tchibo, získá nový kávovar Tchibo Cafissimo PICCO v barvě Sand Beach. Jako bonus k přístroji nadělíme výherci 5 balení kávových kapslí.
  • Poznámka na závěr: výhru předáme pouze osobně v Praze.

picco_2

Káva má charakter ─ a nové Tchibo Cafissimo PICCO také

Ukažte s kávovarem Tchibo Cafissimo PICCO své skutečné já! Barva Violet Flower je jako stvořená pro energické baviče, Sand Beach zase volí ležérní světoběžníci, kteří by pláž měli nejraději u sebe doma. White Snow a Black Volcano je pro ty, kdo při přirovnání „bílý jako sníh a černý jako uhel“ myslí na PICCO a na espresso. Blankytně modrý přístroj Blue Wave zase nadchne všechny, kdo se svou kávou nechají na pět minutek unést do modrých oblak.

Tchibo Cafissimo PICCO využívá jedinečný systém dvou stupňů tlaku pro spařování kávy (7 a 15 barů): nižší pro přípravu caffè crema s hustou, sametovou pěnou a vyšší pro přípravu intenzivního espressa. Vyniká nejen malými rozměry (asi 16,2 x 27 x 28,7 cm), ale také nízkou spotřebou elektrické energie, potvrzenou nezávislým testem ECO Top Ten. Díky odnímatelnému zásobníku na vodu o objemu 0,9 l si můžete připravit až šest šálků voňavé kávy za sebou. Stejně jako ostatní kapslové kávovary této společnosti i Tchibo Cafissimo PICCO umožňuje individuálně zvolit množství vody ─ a tedy intenzitu připravovaného nápoje. Ovládání kávovaru je velmi jednoduché a intuitivní a při přípravě nápoje nevznikají na pracovní desce žádné nečistoty.

Všechny kávové kapsle pro systém Tchibo Cafissimo obsahují od poloviny loňského roku pouze kávu z trvale udržitelné produkce, konkrétně z kávových farem, které odpovídají požadavkům mezinárodních certifikačních organizací Rainforest Alliance nebo UTZ Certified. Letos společnost Tchibo poprvé nabídla v řadě limitovaných edicí Grand Classé kapsle Cafissimo se známkou Fairtrade. Trvale udržitelné zemědělství je základem toho, aby si milovníci kávy mohli svůj oblíbený nápoj v nejvyšší kvalitě vychutnávat i v budoucnosti a další generace farmářů si mohly vydělat na živobytí.

Dnes pochází více než 25 % kávy Tchibo z certifikované produkce. Na kávových barech Tchibo se už od roku 2011 podává výhradně káva Fairtrade. Z trvale udržitelné zemědělské produkce pochází také káva pro prémiovou řadu Privat Kaffee.

picco_4

2 komentáře

Leave a Reply

Your email address will not be published.