Kromě toho, že neustále přemýšlím o tom, co a jak uvařím, také přemýšlím o spoustě skvělých vychytávek do kuchyně, domů či na terasu. Při surfování na internetu objevíte hromady skvělých věcí. Vždycky zajásám, ale bohužel mé nadšení většinou končí u zjištění, že objevené vychytávky v Čechách prostě nekoupíte. Spoustu věcí si dnes můžete koupit na eBay, Amazonu nebo přímo v e-shopu výrobce, pokud však obchodních podmínkách prodávajícího najdete magickou větu: Shipping to Czech Republic. Je to tak půl na půl, někdo dodává a někdo ne. Tomu, kdo dodává, také za dopravu zaplatíte, někdy i půlku ceny nakupovaného zboží. To mi kazí radost z nákupu, proto jsem začala zjišťovat, jak a kde si některé vychytávky nechat vyrobit.
Absenci na trhu jsem vypozorovala zejména u produktů a anglickým označením ‚rack‘, česky stojan, držák, věšák… Vybrala jsem proto tři druhy vychytávek typu rack, ke kterým i zde u nás můžete poměrně snadno a levně dojít. Sledujte seriál Stojany a držáky v kuchyni.

DÍL I. / Cooling rack – chladící mřížka

Kdo peče, jistě se v kuchyni neobejde bez chladící mřížky. Nemyslím teď ohavnou pochromovanou odkládací podložku pod horký hrnec, ale krásnou vintage mřížku, na kterou třeba odložíte čerstvě upečené koláčky, muffiny, dortíky, zkrátka pečivo, které potřebujete před podáváním vychladit a polít nějakou polevou. Když takovou mřížku nemáte, přeléváte pečivo většinou na talíři. Koláčky se pak topí v kaluži polevy a jsou mokré jak houba. Postavíte-li před poléváním na mřížku, poleva proteče skrz a zde už ji může zachytit talíř. Skvělé je, že vám koláčky neplavou v moři polevy ani se při chladnutí o kompaktní podložku nepotí.  Zjistila jsem, že na webu Etsy.com ( web e-shopu) lze takovou krásnou mřížku koupit v cenovém rozmezí 600 – 1000 Kč bez dopravy. Už jsme měla kurzor na tlačítku K pokladně, ale vzpomněla jsem si, že drátenické řemeslo snad u nás ještě nevymizelo. Chvilku jsem surfovala, až jsem se dostala na stránky Cechu dráteníků, oslovila jsem pár řemeslníků, až jedna milá drátenice, paní Martina Hanusová ( web), kladně zareagovala a za cenu 200 Kč mi fantastickou chladící mřížku vyrobila.

Foto: eBay, David Loftus

tarts

 

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.