Oslavy 17. listopadu letos v Praze nebyly o jen kladení věnců. Národní třída se na jeden den proměnila v živý prostor, místo plné umění a dobrých lidí, kteří uspořádali unikátní oslavu svobody, festival Díky, že můžem! – Korzo Národní. My jsme byli jeho hrdou součástí.

Náš ThinkFood Brunch vyrostl přímo v tramvajové stanici Radia Wave. Upřímně, v momentě, kdy se udělovala červená karta Zemanovi, jsme byly s Markétou rády, že jsou naše mísy a talíře v bezpečí laminátového interiéru tramvajového vagónu a hladina polévky v kotli zůstala klidná. Rozjařený dav se po ukončení demonstrace začal hemžit. Do tramvajové stanice se tak během chvilky vhemžilo několik desítek hladovců, za nimi další a další… a za pár hodin bylo z talířů vymeteno. Těsně před jednou hodinou po poledni jsme na otázku: co máte dobrého už jen odpovídaly výmluvnými pohledy na kuličky cizrny povalující se po podlaze tramvaje…

Díky za to, že jsme mohli jsme přidat ruku (spíš hrnec) k dílu a zařadit se do nekonečné šňůry pop-up podniků, které v pondělí 17. listopadu 2014 zaplnily Národku.

Leave a Reply

Your email address will not be published.