Volný den v Praze, krásné počasí a vy nemáte žádný plán? Co takhle zajet si na Karlštejn nebo na projížďku okolo Berounky? Když se totiž vydáte na výlet tímto směrem, můžete se cestou zároveň osvěžit v jediném českém
BYOF baru s českým cidrem.

Na půl cesty na Karlštejn sídlí Cidrerie, výrobna českého cidru. V jejích útrobách najdete útulný bar, kde vám obsluha nebo přímo výrobce ochotně nabídne osvěžující cidre a venkovní i vnitřní posezení poslouží k naservírování čehokoli, co si přinesete s sebou. Otevřeno je každý den a do malebných Všenor se z Prahy dostanete za hodinku rovinaté jízdy na kole, za 30 minut vlakem nebo ještě o něco rychleji autem. Otevřeno je přes léto každý den.

Okolo Prahy je málo zajímavějších a pohodovějších výletních míst, než je údolí Berounky. Cyklostezka podél břehu Vltavy a Berounky je velice příjemná, bez jediného kopce, takže je ideální i na rodinný cyklovýlet s dětmi. V letním horku se s nimi můžete brouzdat na jezech Berounky. Cesta na Karlštějn pro vás bude krásný zážitek a žádná dřina (jen ten kopec, na kterém hrad stojí, to kazí.). Podél Berounky si můžete také zabruslit na šestikilometrové trase, ke které se dostanete například vlakem (půl hodinky ze Smíchovského nádraží). Ale i obyčejné procházky po okolí nebo houbaření v krásných lesích stojí za to.

A teď ten slíbený tip pro foodies. Ať už se vydáte na Karlštejn jakkoliv, udělejte si zastávku ve Všenorech. Odbočte z cyklostezky a asi po 100 metrech (sledujte cedule „Cidrerie“) dojedete ke stavení s nápisem Cidrerie na štítu. Vejděte dřevěnými vraty a přivítá vás přátelská atmosféra BYOF baru Cidrerie. BYOF jsou počáteční písmena anglického „bring your own food“ (přineste si jídlo dle vlastní chuti). Můžete si tedy udělat piknik s čímkoli, co si přinesete, případně využít místní gril a udělat si grilovačku s kamarády. A nebo si jen tak dát výletní pauzu! Ať už se rozhodnete pro cokoli, máte skvělou příležitost ochutnávat jedinečný český Cidre Premier, který se vyrábí v prostorách přímo za vašimi zády. Pokud budete mít chuť a energii, můžete si po domluvě výrobnu projít a poznat dlouhou cestu tohoto cidru od jablka až po lahev. Budete moci ochutnat i mladý cidre z přímo z tanku, což je u nás možné opravdu jen v Cidrerii.

Leave a Reply

Your email address will not be published.