V minulém měsíci odstartovala naše spolupráce se společností Whirlpool Česká republika a hned od začátku jsme ji našlápli ve svižném tempu. Stihli jsme představit a především otestovat funkci CRISP naší nové multifunkční trouby AMW 730, v rámci akce Food Revolution Day jsme v ní upekli talíř voňavých a křupavých krevet a neposlední řadě jsme se blýskli i v cooking show na Whirlpool stage FRESH Festivalu v Praze, kde jsme formou minikurzu učili vařit návštěvníky akce v multifunkční troubě Jet Chef Premium.
Prahou ale naše cooking tažení nekončí, naopak pokračuje. I tento víkend, v sobotu 20. června, budeme s Whirlpool na FRESH Festivalu v Pardubicích.

Chce s námi zažít jedinečnou atmosféru live vaření? Přijeďte na dostihové závodiště do Pardubic na festival, najděte stan Whirlpool a usaďte se do publika. Pak zvedněte ruku jako ve škole, začínáme v 11:00, třeba právě vás vybereme…

Jak vidíte, tempo je téměř maratonské a hodláme v něm pokračovat i se začátkem léta, kdy nás čeká opět spousta vaření a testování. Pustíme se do toho hned a s chutí tím, že vám představíme další ze spotřebičů, který zdobí naši ThinkFood laboratoř.
Je jím samostatná horkovzdušná trouba se 6. smyslem AKZ 6230 v designu ABSOLUTE, která vaří za vás. Absolutně. Nevěříte? Tak sledujte!

Je to především díky inovativní technologii 6. smysl a 30 přednastaveným receptům – vy jen vyberete recept a 6. smysl zajistí perfektní výsledky pečení. Kontrolu činnosti zabezpečují dva senzory – senzor váhy připravovaného jídla a senzor vnitřní teploty, pomocí kterých 6. smysl přizpůsobí čas pečení a průběžně kontroluje stav připravovaného pokrmu. Se vším si trouba poradí sama a vy jen sledujte průběh pečení na přehledném displeji.

Co se týče přednastavených receptů, v nabídce spotřebiče najdete předvolby pro pečivo slané, sladké, chléb, zapékání i pečení velkých kusů masa. Ze 4 základních a 12 speciálních funkcí trouby nás nadchla ta pro kynutí těsta a udržování jídla v teple a hodně jsme si užili při výzvě gril versus turbo gril, po které překvapivě nenásledovalo hodinové čištění interiéru spotřebiče. Díky katalytické zadní stěně trouby upravené mikroporézním smaltem, který je schopen vstřebávat mastnotu a tuk z pečení, se o čištění nemusíte vůbec starat, což je opravdu výhoda.
Jako takovou frajeřinku vyzdvihuji funkci Soft Closing. Představte si sami sebe, jak máte na rukou chňapky, v nich vařící pekáč a troubu otevřenou dokořán. Krkolomně se v takové situaci snažíte zavřít troubu nohou, zády… a riskuje popáleniny. Se systémem pomalého a lehkého zavírání stačí do dvířek jemně strčit a ta sama dovřou. Nádhera!

Pro troubu AKZ 6230 v designu ABSOLUTE, je charakteristické intuitivní ovládání pomocí centrálního tlačítka. Vybírat můžete z provedení nerez (XI) s povrchovou úpravou proti otiskům prstů, černé sklo (NB) a pokud chcete tak krásnou, jakou máme v ThinkFood kuchyni, volte variantu bílé sklo (WH). Součástí příslušenství trouby jsou teleskopické výsuvy, rošt a 2 plechy na pečení.

Více na www.whirlpool.cz a recepty již příští týden na ThinkFood.cz.

2 komentáře

Leave a Reply

Your email address will not be published.