Také se vám někdy stalo, že umyté nádobí, které jste právě vyndali z myčky, bylo nepříjemně cítit?

„V samotné myčce není nic, co by mohlo způsobit zapáchání nádobí,“ říká Karel Hrdina ze společnosti Electrolux. „Za zápach většinou může něco, co se do myčky dostalo spolu s nádobím. Nejčastěji jsou to kosti od masa, pecky z citrónu a jiné zbytky jídla.“

„Pokud tedy z myčky cítíte nepříjemnou vůni, je třeba vyčistit všechny filtry a poté provést vyčištění celého prostoru myčky,“ doporučuje Karel Hrdina. K tomu je nejlepší využít speciální čističe na myčky. Sadu čisticích prostředků do myčky Dishwasher Care si můžete objednat přímo na internetových stránkách Electrolux. Abyste zajistili opravdu příjemnou vůni, můžete použít také pohlcovač pachů a osvěžovač do myčky.

Důležité je také, abyste myčku pouštěli průběžně a špinavé nádobí v ní nenechávali stát více dní. Zbytky jídla se pak v teple a vlhku uvnitř myčky kazí a přirozeně tak způsobují nepříjemný zápach.

Myčky RealLife značky Electrolux zajistí správné umytí nádobí, aniž byste museli přemýšlet nad tím, jaký druh mytí zvolíte. Mají totiž automatický program, který sám zanalyzuje charakter nádobí a intenzitu zašpinění, a zvolí tak optimální teplotu, počet oplachů nádobí a čas mytí. Už se nemusíte obávat toho, že na nádobí zůstanou zbytky jídla i přes to, že do myčky vložíte najednou dva typy nádobí, jako například skleničky do horního koše a hrnce a pánve do spodního koše.

Více informací na: www.electrolux.cz a www.facebook.com/electroluxceskarepublika.

One Response

  1. Lucie

    Na zapáchající myčku nejlépe platí trocha octa. Přidat ocet s trochou vodu místo leštidla a rázem je po zápachu. Ocet strčí do kapsy veškerá leštidla a vonítka, jak je ekologický.

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.