Lógr, správněji kávová sedlina. Každé ráno ji zuřivě vytloukám do odpadkového koše ze síta své moka konvičky. O to urputněji, když ji po přípravě kávy zapomenu vyčistit hned a lógr zatuhne (jasně, že nezapomenu, jsem líná udělat to hned, dávám vždy přednost šálku čerstvé kávy). Nenáviděla jsem ten odpad do doby, než jsem četla článek o tom, jak lze lógr zpětně využít. Podělím se s vámi o pár DIY tipů, podle kterých může kávová sedlina dopadnout i jinak, než na dně vašeho koše.

Hnojte rostliny
Propláchnutý lógr lze přidat k rostlinám jako hnojivo. Skvěle drží vlhkost i ji vstřebává v případě přelití květiny. Azalky a gardnénie, které mají rády kyselejší půdu, kávovou sedlinu přímo milují.

Provoňte svou lednici
Uložte lógr do prodyšného obalu jako je nylonový sáček či silonová punčocha nebo malá miska, vaše lednička získá svěží vůni.

Vyžeňte mravence
Hodně zahradních hackerů se shoduje na tom, pokropíte-li cesty mravenců lógrem, prchnou. Upozornění: Rada neplatí v případě, vyroste-li vám uprostřed zahrady mraveniště…

Čistěte hrnce a pánve
Nečistot na nádobí se můžete zbavit i tak, že je posypete sedlinou a vyčistíte houbičkou. Lógr je přirozeně drsný a šetrný k povrchu.

Patinujte lógrem
Milovníci DIY moření a patinace dřeva nad rustikálními lógrovými odstíny jásají.

Vyhlaďte svůj obličej
Prožeňte usušený lógr přes mlýnek ještě jednou, abyste se ujistili, že je sedlina opravdu jemná. Pak ji smíchejte s kapkou olivového oleje a máte skvělý peeling.

Vyčištěte gril a krb
Čištění grilu a krbu od popela není zrovna zábava. Když ale na vyhaslý popel nasypete vlhký lógr, zabráníte při čištění nepříjemnému poletování prachu, který se na sedlinu nalepí.

Zdroj: Huffpost Home

Leave a Reply

Your email address will not be published.