Šálek skvělé kávy každé ráno – chce někdo z nás něco víc?
Každé ráno ten stejný vnitřní monolog: Potřebuju dobrý kafe a budu moct vyrazit do práce, budu moct začít fungovat, budu v pohodě… Espresso bary jsou dnes takřka na každém rohu, ale dopřát si dobrou kávu v baru 1-3 denně je poměrně nákladný požitek, srovnatelný třeba s tím, že někdo vykouří 2 krabičky cigaret denně. Naštěstí se inovační vlna přehnala i přes oblast manuálních kávovarů a my vám spolu s nimi dáváme návod, jak si každodenním nákupem kávy nevypálit díru do kapsy. ThinkFood presets 7 manuálních kávovarů.

The Portland Press

Portlandský startup Bucket proměnil za použití kvalitních materiálů jako je vlna, ocel a dřevo obyčejnou, klasickou zavařovačku Mason v krásný french press – The Portland Press.

content_shopikon-coffee-portland-press

Canadiano

Pokud se vám zdá, že i french press má mnoho pohyblivých částí, mrkněte na Canadiano. Přináší nový pohled na překapávání kávy. Krásný dřevěný blok s integrovaným kovovým filtrem, mletá káva, horká voda a… voilà!

content_shopikon-coffee-canadiano

Cold Bruer

Horké měsíce jsou sice už za námi, ale mnoho z nás si i teď rádo dopřeje studenou kávu. Cold Bruer je postaven na pomalém překapávání. Po šesti hodinách si můžete vychutnat svůj osvěžující šálek. Opravdu rituál pro trpělivé.

content_shopikon-coffee-bruer

MANUAL coffeemaker

Pro ty, kteří dávají přednost tomu, aby se proces příprav jejich kávy podobal něčemu mezi grafickým studiem a laboratoří, je pak MANUAL coffeemaker z produkce Craighton Berman Studia. Skleněná kopule se dvěma vchody – jeden, do které chcete umístíte hrnek, druhý pro filtr.

content_pinch-9978_sm

ROK Espresso Maker

Ve světě manuálních kávovarů je ROK na prvním místě co se fyzické náročnosti týče. Ale nenechte se vystrašit. Ty obrovské páky jsou tam proto, že s nimi vyvinete takový tlak, že jím dosáhnete kvality espressa jako od stroje 3x většího. ROK je vyroben z ušlechtilé oceli a je na něj desetiletá garance, což je důkaz, že to asi vážně bude fungovat.

content_rok-espresso-maker

Freud Stovetop Espresso

Klasická moka konvička? Ne! Vymazlený Freud s parním ventilem a krásnou rukojetí, která vždy vybízí k tomu, nalít si kávu…

content_stovetopfeature

Leave a Reply

Your email address will not be published.