Téma filtrovaná káva provází celý jarní seriál Anatomie kávy a my jej dnes s Adamem Dvořákem, baristou KávovéhoKlubu a Kafe Karlín, zakončíme chytře. Nádobíčko, která vám nyní představíme, se totiž jmenuje Clever Dripper, česky Chytráček. Clever je velmi jednoduchou metodou přípravy filtrované kávy, která vás ale překvapí fantastickým výsledkem. Clever kombinuje vlastnosti konvice French press s metodou klasického překapávání s tím, že eliminuje nevýhody obou těchto technik. Díky speciálnímu ventilu získáte kontrolu nad časem extrekce a díky čistotě papírového filtru snadno docílíte excelentního šálku kávy bez sedimentu. Baristé se dokonce shodují na názoru, že by Clever mohl být metodou přípravy kávy, která by se mohla stát alternativou pro zaryté milovníky ‘českého turka’.

Funguje to chytře
Tento nenápadný trychtýř z plastu je vybaven patentovaným ventilem. Trychtýř vyložíte filtrem, který propláchnete douškem horké vody (aby vaše káva nechutnala jako kus papíru). Následně do filtru nasypete mletou výběrovou kávu, položíte Clever Dripper na šálek nebo konvičku a ten automaticky otevře ventil umístěný v dolní části trychtýře. Káva překape a je to.

Výsledný šálek se vyznačuje silným tělem a vyvážeností všech chutí. Příprava kávy v něm netrvá déle než 3 minuty a čištění je velmi snadné. Cena neodolatelná. Clever stojí okolo 400 Kč a seženete ho v každé dobré kavárně či espresso baru.

Hoď koment na plotnu

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.