Jak vám chutnal předkrm, kterým jsme odstartovali naše letní filmové menu? Podpořili jsme vaši chuť na další díl? Pokud ano, zde je!
Hlavní chod naditý excelentními hereckými výkony a filmy, které prostě ‚žerem’…

Velká žranice
Zápletka tohoto filmu z roku 1973 je velmi jednoduchá: Čtyři přátelé se sejdou, aby se společně ujedli k smrti. Proto se tu děje jen málo jiného krom jídla. Chcete vidět Marcella Mastroianniho soupeřit v pojídání ústřic? Možná to ještě nevíte, ale ano, opravdu chcete. Herecké obsazení je skvělé, vedle Mastroianniho tu nejvíc vyniká mladý Phillippe Noiret jako soudce Phillipe, majitel vily, kde se žranice odehrává. Varuji útlocitnější povahy, které by hlavně druhou polovinu tohoto díla nemusely strávit.

Naše hodnocení
AJ: *****
KO: *****
DP: *****

Ratatouille
Animovaná Pixarovka o jídle a o tom, že je třeba jít si za svým snem, i když jste krysa. Nebo přesněji řečeno krysák, jako hlavní hrdina Remy, který má vynikající čich a nechce se spokojit s krysím životem na skládce a pojídáním odpadků. Dá se dohromady s nešikovným Linguinim a společně se vydají dobýt pařížskou kulinární scénu. Je to lehké, vtipné a originální. Jídlo vypadá krásně, i když je animované. Technická stránka je skutečně lahůdková, příběh odsýpá a emotivní scény nejsou k smíchu. Ratatouille můžete pustit dětem a pobavíte se u něj s nimi. Pokud si ho budete pouštět bez dětí, dejte si ho v originálním zněním, ať nepřijdete o báječného Petera O’Toola.

Naše hodnocení
AJ: *****
KO: ***
DP: *****

Leave a Reply

Your email address will not be published.