Třetí ročník Food Revolution Day se uskuteční již příští pátek 16. května. O co vlastně jde?

Food Revolution Day je celosvětová akce zaměřená na propagaci kuchařských schopností a dobrého, čerstvého, opravdového jídla. Jde o oslavu důležitosti vaření a o to, jak připravené jídlo ovlivňuje naše zdraví a životní pohodu. Food Revolution Day je kampaní organizace Jamieho Olivera Food Foundation ve Velké Británii a USA, a The Good Foundation v Austrálii.

Tento rok si akce klade za cíl vzbudit u dětí zájem o jídlo a také o to, aby pochopily, odkud jídlo pochází, jak ho připravit a jak ovlivňuje jejich metabolismus. Podle statistik WHO z března roku 2013 trpí na celém více než 40 milionů dětí ve věku pěti let nadváhou a obezitou. Jamie Oliver zastává názor, že je povinností vlády, institucí, škol a rodičů, aby spolupracovali na zlepšení této situace a zavedli opatření jak jí předcházet. „Musíme se vrátit k základům: vařit a jíst čerstvé místní potraviny, podělit se o kuchařské dovednosti a znalosti potravin mezi sebou,” říká Jamie Oliver.

Jako hlavní část dne bude Jamie vysílat kurz vaření pro školní děti do celého světa prostřednictvím kombinovaných kanálů TES ve Velké Británii, TES Connect v USA, TES Austrálie a FoodTube.

Stejně jako loni (podívejte se na #FRD2013) se i ThinkFood.cz se do této celosvětové kampaně zapojí.
Zůstaňte naladěni, brzy se dozvíte více. Nebo jinak, zapojte se také na www.foodrevolutionday.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published.