Britský obchodní řetězec Marks & Spencer rozšířil svůj prodej čerstvých potravin. Sýry, salámy nebo ovoce, zeleninu, maso, bylinky můžete nyní nakoupit v prodejně Palladium a DBK Budějovická. Pokud vás zajímá, jaké čerstvé potraviny prodávají, navštivte záložku Z REGÁLU v aplikaci na facebookové stránce M&S ( profil).

Seznam prodejen Marks & Spencer s čerstvými potravinami:

OC Palladium, Náměstí republiky, 1, Praha 1
OC DBK, Budějovická 64, Praha 4
Centrum Chodov, Roztylská 19, Praha 4
Budova Melantrich, Václavské náměstí 36, Praha 1

ms_3

Důležité food mezníky z historie Marks & Spencer:

2008 | M&S stal prvním prodejcem, který odstranil všechna umělá barviva a příchutě z celého sortimentu potravin a nápojů.

1995 | Narození Prasátka Percy Pig. Když se poprvé objevilo v prodejnách, nikdo nečekal, že bude mít tak obrovský úspěch. A přece se stalo oblíbencem módního světa i popových hvězd. Objevilo se na přehlídkovém molu London Fashion Week a jeho potomci „Percy Piglets“ se v roce 2008 dostali na hotlist britské edice časopisu Vogue jako trend, který bude v nadcházejícím roce nepřehlédnutelný. Percy Pig jsou k dostání v prodejnách M&S v oddělení s potravinami jako želatinové bonbóny nebo nápoj. Percy má dokonce svoji fans stránku na Facebooku ( Percy Pig).

1970 | Zavedl M&S označení data spotřeby na zboží, které se rychle kazí, takže zákazníci věděli, jak je zboží čerstvé. V 70. a 80. letech společnost uvádí na trh první připravená jídla, speciální pokrmy a sendviče.

1928 | Ochranná známka St. Michael byla uvedena na trh v roce 1928 jako záruka kvality a hodnoty. Zpočátku se používala pouze na vybraných potravinách, postupně se rozšířila a do konce roku 1950 neslo toto označení veškeré zboží.

1900 | M&S se rozrostl na 36 Penny Bazaarů a 12 prodejen.

1884 | Historie společnosti Marks & Spencer se datuje od roku 1884, kdy ruský emigrant Michael Marks začal prodávat ve stánku na tržišti Kirkgate v anglickém Leedsu. Deset let poté se spojil s Tomem Spencerem, pokladním u firmy I.J. Dewhirst (společnost Dewhirst je dodnes dodavatelem Marks & Spencer), a společně založili firmu Marks & Spencer. Don’t ask the price, it’s a penny! Neptejte se na cenu, vše je za jednu penny! To byl slogan, který použil Michael Marks, ruský občan, když si otevřel svůj první stánek na trhu Leeds Kirkgate.

ms_2

Leave a Reply

Your email address will not be published.