Nedávno mi na zdi sociální síti Facebook přistál příspěvek na téma: Souboj Bejzment vs. Dish na Facebooku ve znamení tupců, omezenců a mazání komentů aneb: Co to tu melete za hovadiny? Neváhala jsem, klikla a hodně jsem se pobavila. Čtěte dále.

Taková klasika, typická na Facebooku – Restaurant & Hudební Klub Bejzment na zdi na Facebooku vyhlásil, že mu chybí 42 lajků do tisícovky. Napsal k tomu, že je nejlepší burgrárna v Praze a neopomněl zmínit, že Dish {fine burger bistro}, který zůstal na  Burgerfestu 2013 bez medaile má více lajknutí, a že je fakt jako dost divný…

Toto sdělení už samo o sobě bylo zbytečné, ale ještě pořád tak nějak v mezích slušnosti. Pak se ovšem do diskuze vložil Jirka Chomát, který podniku tak trochu vytkl to ‚otření se o konkurenci‘ a přirovnal jejich zprávu ke zbytečnému okopávání kotníků. Jirka to také nemusel psát, ale na druhou stranu je to stále na hraně.

Co se ale semlelo pak? Burger rozhodně ne, ale on-line smršť, ve které padalo to, že Bejzment vyhrál Burgerfest 2013 ve dvou kategoriích, že dělají svoji práci s láskou. A že Jiří je tupec a omezenec. A taky, že je totálně mimo mísu. Následovalo mazání komentářů a dalších pár koleček arogance. Celý screenshot konverzace můžete vidět zde.

Jedno je jasné. Některé firmy by některé své zaměstnance nikdy neměly pouštět ke správě sociálních profilů. Druhá jasná věc je ta, že na sociálních sítích nic neunikne ani nezapadne. Například to, že ono vítězství v Burgerfestu 2013 je zajímavé hlavně tím, že vítězem soutěže burgráren se stala restaurace vlastněná pořadatelem soutěže, a také to, že vítězili ti, kteří získali méně hvězdiček (ano, jedna hvězdička lépe než pět hvězdiček). A tohle všechno a mnohem více, jste se mohli dozvědět pod původně vcelku neškodným, byť trochu provokačním příspěvkem Bejzmentu. Ten mimochodem stále nemá 1000 fanoušků, ale jen 963, takže je vidno, že arogance rozhodně fanoušky nezískává.

Bejzment má s komunikací s fanoušky a zákazníky evidentně potíže. Dokazuje to i příspěvek, ve kterém podnik odpovídá na stížnost zákazníka: Co to tu melete za hovadiny?. Restaurant & Hudební Klub Bejzment padá rozhodně Mimo Mísu, i kdyby měl burgery ze zlata.

Zdroj: pooh.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.