Tento květen se zdá být velmi chladným. Mrazivé poryvy za oknem a slunce v nedohlednu, aspoň tak to aktuálně vypadá. Takže čistě tematicky jsme se tentokrát podívali na novinky v chlazení od Electrolux. Kombinované chladničky s mrazničkou nové produktové řady Electroluxu splňují snad všechna přání a požadavky spotřebitelů. Jsou úsporné, prostorné a potraviny v nich vydrží déle čerstvé. Některé modely jsou také vybaveny technologií FrostFree, která šetří čas a námahu s odmrazováním.  Proč dělat kompromisy mezi nízkou spotřebou a efektivním chlazením? Nové kombinované chladničky Electrolux nabízejí obojí. Technologie TwinTech® se dvěma nezávislými systémy chlazení je zárukou optimální vlhkosti. Potraviny tak zůstanou čerstvé a v dobré kondici mnohem déle.

Čerstvé suroviny jsou základ

Tajemství dobré kuchyně spočívá v používání čerstvých surovin. Kdo má ale čas nakupovat před každým vařením? Chladničky Electrolux jsou proto nyní vybavené technologií TwinTech®, která je založena na dvou samostatných chladicích systémech – zvlášť pro chladničku a zvlášť pro mrazničku. Vlhký vzduch tak proudí optimálním způsobem a udržuje potraviny déle čerstvé a v dobré kondici, ať už jsou uloženy kdekoli.  Zaručené rady, kde uchovávat maso, kde zeleninu, už neplatí. Inteligentní systém FreeStore® zajistí rovnoměrnou cirkulaci chladného vzduchu všude, kde je třeba. Dokonalý přehled nad obsahem chladničky pak umožňuje integrované LED osvětlení, které vydává příjemné, měkké světlo a osvítí i nejzazší kout spotřebiče. Z modelů nové řady určitě stojí za pozornost kombinovaná chladnička EN3453MOW v energetické třídě A++ s beznámrazovou technologií FrostFree a v bílém provedení, u které zákazníci ocení další praktické funkce jako rychlé obnovení nastavené teploty, jakmile do chladničky uložíme nový nákup, nebo funkci rychlého zmrazení pro právě vložené mražené zboží. Mraznička je dále vybavena zásuvkami SpacePlus®, které poskytují dokonalý přehled o uložených potravinách. Dalšími modely s totožnými funkcemi a beznámrazovou technologií FrostFree jsou EN13445JW a EN3451JOX. Model EN3611OOX v energetické třídě A+++ je ještě úspornější, s hlučností pouhých 40 dB a v nerezovém provedení s úpravou proti otiskům prstů.

Tři rady pro správné používání chladničky:

Nízká spotřeba
Je při výrobě nových modelů na prvním místě. Energetická třída A nám pomůže ušetřit spoustu peněz z našeho rozpočtu, a čím více znamének plus za sebou má, tím je spotřebič úspornější. Není tedy problém koupit chladničky v kategorii A+, A++, nebo dokonce A+++. Přičemž spotřeba chladničky A+ má podle směrnic EU minimálně o 25 procent nižší spotřebu než v kategorii A. Spotřeba chladničky A++ musí mít spotřebu minimálně o 70 procent nižší než chladnička ve třídě D. To znamená minimálně o 45 % nižší spotřeba než spotřebič A. Nejlepší kombinované chladničky značky Electrolux ve třídě A++ s vnitřním objemem přes 300 litrů mohou mít spotřebu cca 0,54 kWh. To je přibližně stejná spotřeba, jakou má 25W žárovka.

Dobře nastavená teplota
Ta by v chladničce neměla být vyšší než +5 °C a v mrazničce ideálně -18 °C. Rozdíl pouhého jednoho stupně zvyšuje spotřebu o 6–8 %! Velkou roli hraje také umístění chladničky. Určitě nepatří do chladu a vlhka, ale ani do přetopených místností. Také by neměla stát u kamen nebo okna. S každým dalším stupněm nad 20 °C si zvýšíte spotřebu o 4–6 %. Kromě těchto hlavních faktorů existují další, které mají přímý vliv na energetickou náročnost spotřebiče, např. množství uložených potravin – chladnička by neměla být ani poloprázdná, ani přeplněná, aby vzduch mohl volně proudit. Dále je to frekvence otevírání dveří, nedostatečné větrání a čistota kompresoru a kondenzátoru.

Bez námrazy
Víte, že už pětimilimetrová námraza zvedne spotřebu o 70 %? Čas a práci s odmrazováním ušetří chladničky vybavené automatickým systémem No-Frost / Frost-Free. U spotřebičů vybavených technologií No-Frost / Frost-Free se totiž námraza nevytváří na vnitřních stěnách, a nemůže být tedy příčinou vyšší spotřeby. No-Frost / Frost-Free systém však neznamená, že se o chladničku nemusíte starat vůbec. Pravidelným čištěním ji udržíte déle v dobré kondici a čisté prostředí ocení i uložené potraviny.

Více informací na: www.electrolux.cz a www.facebook.com/electroluxceskarepublika

Společnost Electrolux je největším světovým výrobcem domácích spotřebičů, a tak nemůže na ThinkFood chybět.

Leave a Reply

Your email address will not be published.