PředMěstí Prague Tour 2014 je živelná akce 7 kamarádů, kteří mají kavárnu PředMěstí v Šumperku jako srdcovou záležitost a rádi pijí kávu. A jak to celé vzniklo?

„Nápad navštívit více kaváren (Kavárna Muzeum, Mezi Zrnky, Kafemat, Kavárna Pražírna, Cukrárna Alchymista, Al Cafetero, Můjšálekkávy, Kafe Karlín, EMA espresso bar, Monolok) a ochutnat jejich kávu, kterou si buď sami praží nebo mají jiné než klasické chutě a tím vybočují ze standardu kaváren, vznikl v hlavě Martina Hawigera. Martin nás všechny postupně učí pít kávy s jinou než pouze hořkou chutí. Ani jeden nemůžeme odborně hodnotit úroveň přípravy nebo chuť kávy, kterých jsme vypili něco přes deset. Spíš atmosféru a přístup k nám jako zákazníkům, který byl vždy profesionální, vřelý a dodával nám sílu na další cestu. Jako jediný odborný element byly testovací proužky na kyselost roztoků potažmo káv, které ukazovaly stále stejnou barvu.  Ještě jednou touto cestou děkujeme navštíveným kavárnám. Za nějakou dobu bychom určitě chtěli akci zopakovat, čas a místo bude upřesněno,” říká k akci Jindra Pešek.

PředMěstí Prague Tour 2014 team: Martin Hawiger, Jaroslav Dítě, Martin Bičan, Lucie Pešková, Michaela Prachařová, Vašek Andrš, Jindřich Pešek

Mrkněte se na celý průběh akce na Facebooku a na video v záhlaví článku.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.