ZIBA bude moderní, inspirativní a pulsující výstavní centrum současného skla pro zahraniční a domácí širokou i odbornou veřejnost. ZIBA představuje jedinečné spojení zážitkově koncipovaných stálých expozic, atraktivních výstav současné světové a české sklářské tvorby a široké nabídky doprovodných programů a služeb.
ZIBA představí sklo jako proměnlivý, fascinující materiál ve spojení s výtvarným uměním, designem, architekturou a inovativními technologiemi v příbězích protínajících oblast umění, vzdělávání, průmyslu i zábavy. Nad rámec tří samostatných výstavních prostor nabídne ZIBA zastoupení předních sklářských značek, sklářskou huť, restauraci a kavárny.
Název ZIBA je zkratkou, jež sloužila jako bankovní kód Živnostenské banky, která v ikonické budově sídlila téměř polovinu století a spoluvytvářela její bohatou historii.

Muzeum ZIBA se otevře prvním návštěvníkům v roce 2016, ale navštivit ho budete moci už v dubnu 2015, kdy zde vzikne POP-UP shop značky BOMMA. Ta zde po dobu tří měsíců vystaví a nabídne své kolekce, novinky a můžete se těšit i na řadu večírku a jiných doprovodných akcí.

Využijte jedinečné příležitosti vidět BOMMU v centru Prahy v nádherných prostorech bývalé Živnostenské banky a budoucího Muzea moderního skla.

Opening obchodu proběhne 1. dubna 2015 od 19:30 hodin.
A kde že ZIBA je? Na to se ptáme vás v nové soutěži ThinkFood. Vítěz je jen jeden a bere mísu a talíř Bubbles by Rony Plesl z kolekce BOMMA.

Krátká pravidla soutěže:

  • Staňte se příznivcem ThinkFood na Facebooku – LIKE a BOMMA – LIKE.
  • Zodpovězte správně otázku ve formuláři v období od 23. 3. do 31. 3 2015.
  • 1. 4. 2015 vyhlásíme zde na webu výherce.
  • Kompletní znění soutěžních podmínek naleznete zde.

Poznámka: Pokud budete v této soutěži vylosováni, kontaktujeme vás emailem a na vaši poštovní adresu zašleme výhru během dubna 2015.

Příběh Bubbles

Česká sklárna Bohemia Machine ze Světlé nad Sázavou představuje pod značkou BOMMA kolekci Bubbles od designéra Ronyho Plesla.

Pod uměleckým vedením Michala Froňka a Jana Němečka (studio Olgoj Chorchoj) již více než pět let roste pečlivě připravovaná kolekce nápojového skla BOMMA. V názvu kolekce designového užitkového křišťálu Bubbles by BOMMA, se prolíná jméno autora původní myšlenky s místem, kde je této myšlence vdechován život.
První pohled na kolekci misek a talířů řady BUBBLES ukazuje na hravý přístup designéra, jenž se při navrhování nechal inspirovat strukturou bublinkové fólie používané jako obalový materiál. Pro výrobu ‚bublinkové‘ sady byla světelskými skláři vyvinuta zcela nová a unikátní technologie lisování a tvarování skla, díky níž je každý výrobek autentický a originální zároveň.

Rony Plesl: autor nové řady designového křišťálu BUBBLES, patří mezi nejuznávanější evropské sklářské výtvarníky a designéry současnosti. Absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, kde v současné době vede ateliér skla. Svou prací, zaměřenou na průmyslový design, si získal uznání na mnoha světových výstavách. Je držitelem několika prestižních ocenění z designových soutěží doma i v zahraničí.
Široký záběr Ronyho díla vychází z volné tvorby transformované do exkluzivních a přesto praktických výrobku ze skla a křišťálu, vhodných pro ruční i masovou produkci. Díky tvůrčí originalitě a pozitivnímu ohlasu na jeho dílo je Ronyho práce vyhledávána předními sklářskými výrobci. V současné době spolupracuje se sklárnou BOMMA ve Světlé nad Sázavou, kde jsou jeho návrhy co nejprecizněji realizovány díky zkušenosti a zručnosti místních sklářských mistrů pod novou značkou rony by BOMMA™. www.bomma.cz

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.