Po třech letech, kdy se Středomořských trh konal na Náměstí Republiky a Na Kampě, se organizátoři rozhodli vrátit ho opět na původní místo, kde samotný trh v roce 2008 začal: tedy na Ovocný trh. Bez tramvají, bez aut, zkrátka jako uprostřed poklidné vesničky ve Středomoří. Jen hudba, lehátka, dobrá nálada a především dobré jídlo.

Tento rok se můžete těšit na nové prodejce s kávovými specialitami, středomořskými burgery a také vůbec poprvé s lahůdkami z Libanonu či Slovinska. Celkem tak bude 25 stánků nabízet produkty, které si můžete vychutnat jak přímo na trhu, tak také později doma, a to ze všech koutů Středomoří a především pak z Francie, Itálie, Španělska či Řecka.

Součástí festivalu bude i bohatý hudební program. Přijďte a okuste už nyní svou letní dovolenou uprostřed Prahy od 6. do 9. června. O atmosféru se přímo na místě postarají hudebníci hrající jazz, latinskoamerickou a středomořskou hudbu, jejichž koncerty proběhnou každý den vždy od 14:00 do 20:00 hodin.

Otevírací doba trhu
Pátek: 10:00 – 20:00 hod.
Sobota: 10:00 – 20:00 hod.
Neděle: 10:00 – 20:00 hod.

Více informací na www.stredomorsky-aperitiv.cz

fest_2

One Response

  1. THINK FOOD

    Pod akcí Festival středomořských chutí a vůní si představuji událost, kde se obchodníci a kulináři rvou o zákazníka a nabízí mu to nejlepší ze své produkce. Na náměstí vřou obří pánve s paellou a na rožních zlátnou mořské plody. Nic z toho se dnes na Ovocném trhu nekonalo. Na prostranství se krčilo pár stánků, z nichž první polovina nabízela vína a druhá polovina sýry. Totálně Mimo Mísu zde byl stánek značky Paul, ve kterém prodávala rozpečené polotovary nebohá brigádnice navlečená v kostýmu pekařky. Jediné plus uděluji prodejcům skvělého cideru Val de Rance, které pro jistotu pořadatelé na svém webu mezi ‚vystavovateli‘ ani neuvádějí. Každopádně díky nim jsem měla skvělou náladu ještě před polednem…

    Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published.