Školní rok začal, zkouškové se rozjelo, státnice se blíží. Po letním vysedávání na zahrádkách je třeba zasednout zase k učení. Každý má jiný studijní styl – někdo potřebuje naprosté ticho, jiný samotu, aby si mohl při učení nahlas opakovat. Někomu ale nejvíc vyhovují mírné zvuky v pozadí, okolo proudící život a hlavně stálý přísun kávy. A pro takové lidi je nejlepším místem k učení kavárna. Oproti tiché studovně má řadu výhod: žádné káravé pohledy, když zakašlete, jídlo a pití stále na dosah ruky – stačí požádat, možnost konzultovat s kamarády nebo se učit v tandemu. Taková na učení vhodná kavárna ale musí splňovat několik kritérií: Předně by neměla být příliš hlučná, ale zase ne přehnaně tichá, obsluha by neměla být příliš agilní a neustále vás vyrušovat, stoly nesmí být namačkané na sebe, jinak si po celém dni budete pamatovat jenom hovor od vedlejšího stolu. Několik takových kaváren naštěstí v Praze je, takže můžete sbalit papíry a zvýrazňovače a uniknout před domácí prokrastinací do některé z nich.

Kavárna Blatouch
Americká 17, Praha 2
www.blatouch.cz
Blatouch je studentská kavárna, jak se patří. Trochu potemnělá, se spoustou zapadlých koutečků, ve kterých vás nebude nikdo rušit. Obsluha bývá zamyšlená a příliš často vás rušit nebude. V kavárně hraje hudba, naštěstí většinou nevtíravá a celkem potichu. Za hezkého počasí můžete sedět venku, a pozorovat vinohradský ruch, když na chvíli zvednete oči od skript. V nabídce se objevují domácí limonády, saláty nebo sladkosti.

Kavárna V Sedmém Nebi
Zborovská 68, Praha 5
www.facebook.com/Kavárna-v-Sedmém-Nebi
Velmi vhodně umístěná kavárna, kam se můžete se svým studováním uchýlit. Většina kavárny je sice kuřácká, ale mají tu i oddělenou místnost pro nekuřáky. Gauč v horním patře je příjemným místem k sezení, ale na učení je moc pohodlný a hrozí, že v něm usnete. Lepší je zabrat místo nahoře u okna a zamyšleně hledět na ulici, zatímco vám mozek pojede na plné obrátky. Večer tu bývá celkem rušno, ale během dne tady najdete potřebný klid.

Cafedu
Škrétova 490, Praha 2
www.cafedu.cz
Cafedu je nově otevřený podnik přímo pro účely kavárenského studování nebo pracování. Nachází se na zastávce tramvaje Muzeum a studovat tu můžete již od osmi hodin ráno. Pro kávu, svačinku ale i některé základní papírenské potřeby si zajdete k baru, u stolu nebudete rušeni. U každého stolu je zástrčka a k dispozici je i tiskárna a scanner. Komu začne být kavárna příliš rušná, nebo komu se v deset hodin večer ještě nebude chtít s učením přestat, může se přesunout do studovny, která je otevřena nonstop. Pro přístup do studovny je však třeba zaplatit za registraci.

Leave a Reply

Your email address will not be published.